30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Декада відкритих дверей у бібліотеці

З 18 по 30 вересня запрошуємо тернополян і гостей міста відвідати заходи, приурочені традиційній Декаді відкритих дверей у бібліотеці. Під час Декади можна буде взяти участь в оглядових бібліотечних екскурсіях, презентаціях, творчих зустрічах, майстер-класах, клубних заняттях, ознайомитися з літературними новинками й погортати нові періодичні видання.

Зокрема, в рамках щорічної акції «Пробачимо боржникам: бібліотечна книга повертається до рідного дому» користувачі бібліотеки, які з різних причин заборгували літературу, зможуть повернути її без сплати пені.

Акція «Подаруй бібліотеці книгу» дасть можливість бажаючим зробити свій внесок у збагачення фонду книгозбірні. Й надалі в рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» триває збір літератури для воїнів 44-ї окремої артилерійської бригади м. Тернополя.

У понеділок, 18 вересня, о 17:00 у відділі літератури іноземними мовами відбудеться розмовний клуб за участі ексволонтера Корпусу Миру Алонсо Хадкінса.

Наступного дня там же о 16:00 – розмовний клуб турецької мови за участі волонтера, викладачки турецької мови в навчальних закладах міст Стамбул та Ізмір Світлани Кобань.

19 вересня о 15.30 до Міжнародного дня миру відбудеться спільний захід Кіноклубу на вулиці Зеленій та Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки – перегляд фільму Уляни Осовської та Дениса Страшного «Казка про коника».

Головний герой стрічки – Анатолій Лютюк – наш земляк, народився у Великих Бірках, неподалік Тернополя. Колишній антирадянський активіст, а нині – монах і художник, мешкає у старовинній кам’яній вежі в самому серці Таллінна. Він щодня молиться і створює саморобні книги у власній майстерні. Багато років тому Анатолій дав обітницю знаходити щось добре у кожному дні. Початок війни на сході України змушує його залишити мирну естонську столицю і з волонтерською місією вирушити у прифронтові містечка. Поєднуючи духовне життя з соціальним активізмом, з 2014 р. він постійно їздить на Донбас, щоб доправити гуманітарну допомогу, де його обітниця випробовується реальністю «сірої зони».

20 вересня з 11:00 до 17:00 у читальній залі бібліотеки відбудеться  круглий стіл «Правова підтримка ВПО, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства в Тернопільській області». Захід проводиться в рамках проекту «Захист прав людини постраждалих від війни в Україні», що реалізується ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» у співпраці з Всеукраїнської коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Посольства Німеччини в Україні.

Того ж дня, о 14.00 працівники відділу мистецтв запрошують на вечір пам’яті «Незабутня: спогад про художницю», присвячений 146-й річниці від дня народження української художниці, майстрині декоративно-ужиткового мистецтва, освітянки, народної художниці України, Шевченківської лавреатки Олени Кульчицької (15.09.1877—08.03.1967). Олена Кульчицька була універсальною художницею і залишила художній спадок в різних видах мистецтва: живопис, графіка, сакральний живопис (створила унікальний іконостас), килимарство. На особливу увагу заслуговують спроєктовані меблі, вироби з бронзи та емалі. Найвищим виявом громадянської позиції художниці є її заповіт, складений 29 серпня 1957 року, згідно з яким увесь свій мистецький доробок вона передала в дар українському народові в особі Львівського держмузею українського мистецтва (нині Національний музей у Львові ім. А. Шептицького).

У заході візьмуть участь: заступник директора Тернопільського обласного художнього музею Ольга Ваврик, викладачі та студенти Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу. Також діятиме художня виставка творів О. Кульчицької з фондів ТОХМ.

21 вересня о 15:00 відбудеться презентація, підготовленого працівниками відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ, бібліографічного покажчика «Література про Тернопільську область 2015―2019 роки». Видання відображає всю сукупність творів друку, виданих упродовж п’яти років. Краєзнавчий матеріал, відображений у посібнику, висвітлює життя краю в різних аспектах (історія, природа, економіка, наука, культура, суспільна сфера, літературне життя). А вже о 17:00 у відділі літератури іноземними мовами відбудеться заняття розмовного клубу англійської мови для туристів з волонтером випускницею міжнародних програм AIESEC Марічкою Петренко.

Того ж дня в читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ відбудеться День інформації «Стан та напрями розвитку енергозбереження».

Діють у бібліотеці мистецько-психологічні студії «Дім», ініційовані за фінансової підтримки програмою «Culture Helps / Культура допомагає»», яка імплементується за підтримки Європейського Союзу. Запрошуємо тернополян та сімей військовослужбовців 24 вересня о 14:00 на психотерапевтичний груповий тренінг «Невидимі наслідки війни: від страждання до відновлення», а 26 вересня о 14:00 на авторський вечір для дітей  художника, волонтера, мецената благодійних проєктів та акцій Рустама Давлетова.

25 вересня о 17:00 у відділі літератури іноземними мовами відбудеться розмовний клуб за участі ексволонтера Корпусу Миру Алонсо Хадкінса. Наступного дня там же о 16:00 – розмовний клуб турецької мови за участі волонтера, викладачки турецької мови в навчальних закладах міст Стамбул та Ізмір Світлани Кобань.

27 вересня об 11.00 у відділі читального залу відбудеться зустріч з ветеранами російсько-української війни «Свободу й гідність не скорити», присвячена Дню захисників та захисниць України. Також підготовлено мультимедійну презентацію «Ми щит і меч твій, Україно!».

Того ж дня о 12:00 у рамках занять клубу «Натхнення» пройде творча зустріч на тему: «Пташка Перемоги» та майстер-клас, який проведе майстриня народних художніх промислів художнього моделювання Галина Гунчак. Організатори заходу – відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ  і Тернопільський обласний центр народної творчості.

28 вересня запрошують працівники відділу сільськогосподарської літератури. Користувачі зможуть дізнатися про перспективи подальшої модернізації вітчизняного аграрного ринку, відвідавши  організований працівниками відділу сільськогосподарської літератури книжковий  перегляд «Аграрне право України на захисті сільгоспвиробника».

Того ж дня о 16.00 у відділі міського абонементу відбудеться засідання «Клубу шанувальників книги», в програмі якого – обговорення прочитаних творів американського письменника  Деніела Кіза та знайомство з літературними новинками.

А вже о 17:00 у відділі літератури іноземними мовами відбудеться заняття розмовного клубу англійської мови для туристів з волонтером, випускницею міжнародних програм AIESEC Марічкою Петренко.

30 вересня в ефірі обласного радіо прозвучить виступ головного бібліотекаря відділу технічної літератури Людмили Шатарської «Нові можливості відділу технічної літератури в наданні інформаційних послуг», який ознайомить слухачів з історією бібліотеки, фондом відділу, інформаційно-бібліографічною та просвітницькою діяльністю.

В рамках Декади працівники відділі міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки підготують відеорепортаж «Десять слів вдячності бібліотеці». Це коротке інтерв’ю бібліотекарів з постійними читачами та внутрішньо переміщеними особами, які нещодавно стали читачами Тернопільської ОУНБ, про роль та місце книгозбірні у їхньому житті.

Також до уваги відвідувачів будуть представлені книжкові виставки «Бібліотека. Знання, Успіх», «Видання Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки», новинки художньої, галузевої літератури тощо. Знайомство зі знаними метрами бібліотечної справи пропонує віртуальна виставка «Відомі бібліотеки та бібліотекарі», підготовлена працівниками сектору періодики.

Приймаємо попередні заявки на екскурсії, заходи та консультації.

Тел.: (0352)52-55-98,  52-41-89.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana