поліція

На Тернопільщині з початку року зареєстрували 206 кримінальних проваджень пов’язаних з домашнім насильством

Загалом до Головного управління Національної поліції Тернопільщини з початку 2023 року надійшло 8680 звернень від осіб, котрі постраждали від домашнього насильства.

Зі слів старшого інспектора з особливих доручень відділу дільничних офіцерів поліції УПД ГУНП в Тернопільській області, майора поліції Ярослава Дусановського, за 8 місяців на превентивний облік загалом було поставлено 1825 жителів краю, котрі вчиняли насилля над своїми рідними та близькими. А загальна кількість осіб, котрі перебувають на такому обліку, – 2877, з них – 419 жінок. За вказаний період поліцейські винесли 2053 термінові заборонні приписи стосовно кривдників. Також судами Тернопільської області винесено 27 рішень щодо обмежувальних приписів відносно осіб, котрі вчинили домашнє насильство, та 31 рішення про направлення на проходження програм для кривдників.

Нагадаємо, під термін «домашнє насильство» підпадають усі форми фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, вчинені між суб’єктами на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Порушникам законодавства загрожує від 170 до 680 гривень штрафу, від 30 до 60 годин громадських робіт, адмінарешт до 15 діб. Якщо в діях кривдника будуть ознаки кримінального правопорушення, то покарання буде суттєвішим: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.

Про домашнє насильство поліцію можуть повідомляти не лише постраждалі особи. Медики, вчителі, котрі виявлятимуть подібні факти щодо дітей чи отримуватимуть про це заяви або повідомлення, повинні не пізніше ніж за одну добу поінформувати про це поліцейських.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana