Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах

Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл. Часто, щоб реалізувати ідею, необхідні відповідні знання та вміння. Однак якщо молодь у великих містах має відкритий доступ до навчальних можливостей, то в селах із цим часто виникають труднощі. З упевненістю, що сільська молодь також заслуговує на сучасну інфраструктуру, кілька років тому жителі с. Угринь на Чортківщині, волонтери громадської організації «Будуємо Україну Разом» (БУР) і «Контінентал Фармерз Груп» об’єдналися, щоб створити інтерактивний молодіжний простір під назвою «Угрик-центр». Цьогоріч історія дістала своє продовження.

Двоє молодих працівниць БУР у рамках проєкту довгострокового волонтерства впродовж трьох місяців проживали в Заводській селищній ТГ й працювали зі школярами сіл громади — Угринь, Заводське, Шманьківці, Залісся.

«У 2021 році молодь с. Угринь разом зі старостою вирішили перетворити закинуте приміщення бібліотеки на сучасний простір для проведення дозвілля. У підсумку, зокрема за фінансової підтримки “Контінентал Фармерз Груп”, відкрили “Угрик-центр”. Цьогорічне волонтерство є логічним продовженням розпочатої співпраці — вирішено поширити досвід “Угрика” на всю громаду та масштабувати активізацію молоді. З цією метою двоє наших волонтерів упродовж трьох місяців жили в громаді, організовуючи різні активності», — розповідає ментор БУР Назар Боровець.

Молодіжні працівниці БУР — Дарина Голубнича і Вероніка Стецьків — розпочали роботу зі знайомства з молоддю, вивчення її потреб, інтересів, актуальних запитів. А далі на всіх чекало багато цікавого та корисного.

Для школярів організували дебат-клуб «Привертай, доводь, переконуй» у с. Шманьківці — вчилися висловлювати та відстоювати свою думку, дотримуватися ділового спілкування, критично мислити, бути переконливими. Для підлітків від 12 років, які хочуть весело провести час і покращити свою англійську, організували English Speaking Club у смт Заводське. Найактивніших об’єднав захід «Якщо не я, то хто?» — учасники знайомилися, генерували ідеї, складали карту проблем та можливостей молоді в громаді, шукали рішення, а напрацювання передали працівникам селищної ради.

Поговорити просто про складне школярі мали можливість під час лекцій із сексуальної освіти, якої тепер так бракує в навчальних закладах. Спікерами виступили Ірина Григораш — лікарка-психотерапевтка, психіатриня, членкиня Української спілки психотерапевтів, а також Руслана Аксенчук — лікарка-гінекологиня, завідувачка жіночої консультації в Чортківській ЦКРЛ.

Поряд із навчальними заходами для юнаків і дівчат організовували відпочинок та розваги — перегляди фільмів, вечори настільних ігор, купальське свято, творчий захід «Розфарбуй Україну разом», атмосферний вечір «Ватра». Усі, хто бажав відволіктися від буднів, зосередитися на фізичному та ментальному здоров’ї, розвинути силу й гнучкість, мали нагоду долучитися до щотижневих тренувань у клубі йоги.

А ще виявилося, що молодь із сусідніх сіл мало що знала про функціонування «Угрик-центру». Для цього організували його презентацію: розповіли про основні напрями діяльності, можливість відвідувати бібліотеку, брати участь у настільних іграх, майстер-класах, тренінгах тощо.

Встигли зробити і кілька добрих справ — під час велоподорожі зібрали цілющі трави, такі як материнка, звіробій, чебрець, які пізніше висушили на чай і передали військовим на фронт. А під час доброчинного квартирника, де талановита молодь організувала атмосферний концерт, зібрали 1,8 тис. грн і перерахували у фонд «Повернись живим».

Молодіжна працівниця Дарина Голубнича зазначає: «Працювати з молоддю завжди цікаво. Довгострокове волонтерство — це дуже насичений час, коли ми разом і навчаємося, і відпочиваємо. Проживши з цими людьми три місяці, хочеться залишитися надовше. Рада, що ми змогли втілити так багато заходів, і впевнена: вони були корисними».

Загалом до всіх активностей волонтери залучили більше ніж 500 жителів Заводської селищної територіальної громади. Це дійсно надихає, адже саме активна прогресивна молодь будує майбутнє нашої держави.

До слова, «Контінентал Фармерз Груп» спрямувала 181,1 тис. грн на молодіжні проєкти в Заводській громаді, реалізовані в співпраці з БУР. З них 49,2 тис. грн скерували на організацію цьогорічного довгострокового волонтерства.

photo_2023-07-01_19-49-25

photo_2023-09-12_13-47-03 (3)

photo_2023-09-12_13-47-01

photo_2023-09-12_13-47-00 (2)

photo_2023-09-12_13-46-59

photo_2023-09-12_13-46-59 (2)

 

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana