До Дня Захисників і захисниць України в Тернополі провели благодійний аукціон в рамках концерту “Ми єдині і Україна в нас одна”. На продаж було виставлено 9 лотів. Ось інформація про три з них.
Український художник, педагог, член Національної спілки художників України, заслужений художник України Олег Шупляк передав одну зі своїх картин на благодійний аукціон до Дня захисників та захисниць України.
Це робота із серії «Очі війни», створеної в тяжкий час протистояння українського народу проти російських окупантів.
Загалом митець працює в різних стилях та техніках.
Відомі на весь світ серії робіт «Український космос», «Рідна земля» та «Польоти над полями» шанувальники могли бачити на виставках не тільки рідної Тернопільщини, України, а й інших країн.
Його картини, як книги, потрібно читати і перечитувати, щоразу знаходячи новий зміст у побаченому.
Картину було продано за 150 тис. грн.
Що можна побачити в картині, яку автор представив на аукціоні – дивіться.
Її колекція налічує велику кількість сорочок, і всі вони родом з Борщівщини. Саме такі вишиванки мають значну мистецьку та історичну цінність.
Одну з таких вишиванок тернопільська колекціонерка Віра Матковська передала на благодійний аукціон до Дня захисників та захисниць України.
Жінка каже, історій про створення Борщівської вишивки безліч, і виокремити одну неможливо. Невідомі майстрині залишили нам у спадок автентичні роботи, в які заклали здавалось подекуди прості, але часто вибагливі та різноманітні орнаменти.
Дбаючи про збереження українських традицій, Віра Матковська зуміла зібрати унікальні зразки святкових жіночих та чоловічих сорочок чи не з кожного села Борщівського району Тернопільської області.
Вишиванку було продано за 150 тис.грн.
Чим особлива Борщівська вишиванка з колекції Віри Матковської – дивіться.
Талановита Юлія Коваль – художниця з Києва, яка перетворює гільзи від снарядів на вази, оздоблюючи їх українськими орнаментами.
Для потреб ЗСУ Юлія передала далеко не одну свою роботу. Спеціально для благодійного аукціону до Дня захисників та захисниць України Юлія розмалювала гільзу в стилі традиційної Борщівської вишивки.
Цей стиль близький жінці, оскільки батьки її родом з Тернопільщини, та й багато найкращих молодих років вона провела у нашому славному краї.
Зазвичай у своїх роботах Юлія використовує найпопулярніший в Україні петриківський розпис.
Гільзу було продано за 150 тис. грн.
Чим ще особливі розписані гільзи від Юлії Коваль – дивіться.
Управління інформаційної політики та комунікацій з громадськістю “Тернопільської обласної державної адміністрації”