«До нас у церкву можна з тваринами під час тривоги»: протоієрей ПЦУ про скандал з «московською» церквою у Луцьку

У Волинській єпархії ПЦУ відреагували на випадок, який стався під час наймасованішої атаки ворога на Луцьк у Соборі Всіх Святих Землі Волинської УПЦ «МП».

В укриття, яке там є, під час тривоги не пустили людей із домашніми улюбленцями.

Про це пише інформаційне видання «Конкурент».

За інформацією Ірини Хаслам, під час російського обстрілу перед собором стояли десятки людей з котами та собаками, але їм не дозволили зайти до укриття. Так, лучани залишилися з домашніми улюбленцями перечікувати небезпеку на сходах.

Згодом місцеві священники відповіли, що перебування тварин у церкві суперечить церковним канонам.

Прессекретар Волинської єпархії УПЦ «МП» протоієрей Віктор Аніпко розповів, що людей з тваринами дійсно не пускали до укриття храму, оскільки це забороняють церковні канони.

За його словами, місцеві мешканці могли залишити тварин при вході й самостійно спуститися в укриття.

Що каже ПЦУ?

Священник кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку, протоієрей ПЦУ Віталій Собко на своїй сторінці у фейсбуці поділився своїми роздумами щодо цього інциденту.

«Не пускати в церковне укриття з тваринами?

ЗМІ повідомили, що під час потужного обстрілу Луцька людей із домашніми тваринами не пускали в укриття храму Всіх волинських святих московитської церкви, посилаючись на канони.

Ось 88-ме правило VI Вселенського Собору: «Ніхто всередину священного храму нехай не вводить ніякої тварини; хіба що хтось, подорожуючи, через крайню потребу, і позбавлений житла та готелю, зупиниться у такому храмі. Тому що тварина, не будучи введеною в огорожу, іноді могла б загинути; і сам він, втративши тварину, і через це позбувшись можливости продовжувати дорогу, міг би наразитися на небезпеку для життя. Бо ми знаємо, що «субота для людини» (Мк. 2:27), і тому всіма засобами піклуватися потрібно про спасіння та безпеку людини. Якщо ж хтось буде викритий, згідно з вищесказаним, що без потреби заводить тварину до храму, то клірик нехай буде виключений, а мирянин нехай буде відлучений», – каже Віталій Собко.

Я вважаю, що з цього можна зробити висновок

Під час повітряних тривог є загроза для життя і людей, і хатніх тварин, тож пускати їх у храмове сховище можна й треба. Звісно, при цьому господарям домашніх улюбленців слід вжити заходів, аби це було безпечно для всіх інших в укритті та щоб не було осквернено Божий дім», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: у ніч на 9 липня росіяни атакували Луцьк ракетами та безпілотниками. В повітряному просторі Волині перебували близько 50 БПЛА та 5 ракет. Для атаки ворог використав різні види озброєння з різних напрямків. Рятувальники показали наслідки руйнувань і пожеж в результаті влучань.

Поширити:

Опубліковано: Любов Сонячна

Джерело: Тернопільська газета