Стало відомо, куди впали уламки 8-тонної китайської космічної станції “Тяньгун-1”.
Космічна станція, приблизно о 03:15 за київським часом, увійшла в атмосферу Землі, частина її уламків впали в південній частині Тихого океану.
Раніше фахівці Європейського космічного агентства прогнозували, що уламки «Тяньгун-1» впадуть на Землю в період з 30 березня по 2 квітня. Зазвичай великі космічні апарати за допомогою ракетних двигунів переводяться в віддалений район в південній частині Тихого океану. На океанському дні в цьому районі на площі близько 1500 кв. км спочивають уламки вже близько 260 супутників. Але цей варіант виявився неможливим після втрати управління станцією в 2016 році.
Нагадаємо, китайська космічна станція “Тяньгун-1” була космічним апаратом довжиною 12 метрів і діаметром 3,3 метра, її стартова маса становить 8506 кг. Станція була виведена на навколоземну орбіту у вересні 2011 року і відпрацювала в космосі більше шести років. Основним її завданням було тестування технологій стикування космічних апаратів. Передбачалося, що “Тяньгун-1” повинна була повернутися на Землю в 2017 році, проте пізніше терміни були змінені, що породило повідомлення про те, що станція вийшла з під контролю.
До слова, у 2022 році Китай планує запустити багатомодульну орбітальну станцію, яка повинна стати третьою в світі після станцій “Мир” і Міжнародної космічної станції.