облрада

Агенція регіонального розвитку покращить інвестиційну привабливість Тернопільщини

На Тернопільщині вже скоро запрацює Агенція регіонального розвитку, робочу групу з питань її створення було утворено ще в листопаді 2016 року.

Відбулося це на основі спільного розпорядження голови Тернопільської ОДА Степана Барни та голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука. На даному етапі рішення про створення Агенції затвердили на сесії обласної ради.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна зазначив, що Агенція регіонального розвитку – це ключовий елемент розвитку області, де інтегруються інтереси і зусилля експертів, можливості міжнародних проектів і технічна допомога донорів, які зараз працюють в Україні. Вона стане рушієм реформи децентралізації, сприятиме підготовці та реалізації програм і проектів регіонального розвитку, а також підвищенню інвестиційної привабливості регіону.

Також він розповів, що основними напрямами діяльності Агенції регіонального розвитку є формування системи регіонального розвитку, залучення інвестицій та нарощування експортного потенціалу, залучення міжнародної технічної допомоги для розвитку регіону, а також розвиток бізнесу, зокрема його фінансово-кредитна підтримка.

«Агенція регіонального розвитку працюватиме над залученням інвестицій в економіку області, ресурсів міжнародної технічної допомоги та фінансових організацій, братиме участь у міжнародних програмах і надалі працюватиме над створенням та покращенням умов для бізнесу. При цьому не менш важливо, що однією із багатьох функцій діяльності Агенції є розробка проектів та програм, які підтримуються Державним фондом регіонального розвитку, а також допомога об’єднаним територіальним громадам при підготовці ними різних проектів. Саме тому це хороший інструмент, за допомогою якого можна буде реалізовувати завдання і функції спрямовані на розвиток області», – акцентував Степан Барна.

Водночас, як зазначила директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА Галина Воляник, наразі тривають перемовини із потенційними співзасновниками Агенції регіонального розвитку задля залучення матеріального та кадрового ресурсів. «Законодавство передбачає, що засновниками можуть бути обласна адміністрація та обласна рада, а співзасновниками – асоціації органів місцевого самоврядування, наукові установи, експерти тощо. Натомість для нас основне, щоб співзасновники були дієвими і зайшли з матеріальним ресурсом. Адже діяльність Агенції дозволить зосередити важелі керування й координації проектів регіонального розвитку у єдиному центрі. До того ж така практика є досить дієвою у рамках проведення реформи децентралізації», – підкреслила Галина Воляник.

 

Поширити:

Post Author: Diana