Архієрей звершив Богослужіння у Богдановій каплиці

23 червня митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор з архіпастирським візитом відвідав Кременецьке благочиння. У Богдановій каплиці в селі Підлісці Високопреосвященнійший владика звершив Божественну Літургію.

Архієреєві співслужили протоієрей Анатолій Довгалюк та протоієрей Володимир Буграк, настоятель парафії Преображення Господнього с. Підлісці Кременецького благочиння ієрей Юрій Мазурчук, численне духовенство.

нестор_богданова_каплиця_(1)

На малому вході митрополит Нестор возвів ієрея Юрія Мазурчука в сан протоієрея.

Під час Літургії лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

Владика Нестор звернувся до присутніх зі словами проповіді та нагородив жертводавців і найактивніших парафіян орденами і благословенними грамотами.

По завершенні Богослужіння архієрей звершив освячення хреста до 30-річчя відновлення Богданової каплиці. Його встановили на кладовищі, де, за переказами, поховані козаки.

Каплиця розташована під горою, над яром, недалеко від джерела. Будівля була складена з місцевого піщаника, прямокутна в плані. Як писав про пам’ятку краєзнавець, світлої пам’яті Гаврило Чернихівський: «У недалекому від Кременця селі Підлісці ще на початку 60-х років XX століття стояла старенька кам’яна каплиця XVII ст., звана в народі Богдановою. Вона була зведена з місцевого каменю-пісковику, у плані – прямокутна. Однак через байдуже ставлення в часи імперської системи каплиця розвалилася… Відбудована, відновлена з руїн, стала ще красивішою й нині милує око кожного, хто тут побуває…»

За легендою, влітку 1651 р. козаки Богдана Хмельницького освятили біля неї бойові знамена і зброю перед Берестецьким боєм. Після бою, на зворотному шляху, поховали біля каплиці важко поранених товаришів, про що досі нагадують старі козацькі могили, які були не тільки біля каплиці, а й вище, у лісі. Щороку у червні,  на храмовий празник, після святкової Літургії здійснюють урочистий хід до Богданової каплиці.

нестор_2

За переказами, на цій горі стояв напівзруйнований монастир. У 1651 р. на руїни звернув увагу Богдан Хмельницький і дістався до цього місця. Коли гетьман нагнувся над криницею, щоб напитися води, у віддзеркаленій поверхні він побачив картину своєї поразки під Берестечком. Очевидно, другий раз у Підлісці Хмельницький не вступав – він був затриманий татарським ханом, а ось козаки, котрі залишилися живими, завернули до каплички, щоб поховати своїх побратимів…

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana