Артилеристи 44 ОАБр опрацьовують нове озброєння: САУ «Богдана» вже знищує ворога

Нова версія САУ «Богдана» стала п’ятою версією цієї САУ, яка використовує різні шасі та конфігурації бронекабіни.

44 окрема артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола отримала на озброєння нову версію САУ «Богдана» — з новою бронекабіною.

Відеосюжет про роботу українських артилеристів опублікувало військове телебачення України — Армія TV.

У сюжеті військові хвалять українські САУ, відзначаючи їхню високу точність та мобільність. Однак нарікають на високо винесений казенник, через що заряджати гармату важко.

Попередні відомі версії САУ Богдана. Фотоколаж Мілітарного

Попри встановлений напівавтоматичний досилач, військові його не використовують через технічні особливості. За їхніми словами, конструкція не передбачає одночасного заряджання та наведення гармати.

«Щось одне працює: або навідник наводиться, або досилається снаряд. А так як потрібно швидко відпрацювати, то хлопці заряджають його вже вручну, і навідник за той час наводиться… Він працює, але це довго, це час. У ручному режимі за хвилину ми робимо постріл. То в автоматичному це буде довше, це розтягнеться до двох хвилин», — пояснюють військові.

Загалом, 44-у бригаду озброїли вітчизняними 155-мм САУ «Богдана» відносно нещодавно — у листопаді 2024 року.

САУ «Богдана»

Серійне виробництво вітчизняної самохідної артилерійської установки «Богдана» розпочалося на початку 2023 року.

Українська колісна гаубиця 2С22 «Богдана» на шасі Tatra T815, 29 квітня 2024 року. Фото: Олександр Камишін

Вартість однієї української САУ коливається в діапазоні 2,3 – 2,8 млн євро. Ймовірно, ціна залежить від того, яке саме шасі та бронекабіна використовується для конкретної САУ.

За словами виробника, для того, аби убезпечити виробництво, його було розосереджено по декількох різних локаціях, у тому числі за кордоном. Також було впроваджено дублювання виробництва — жодна деталь не виготовляється лише в одному місці.

САУ Богдана оснащена балістичною РЛС. Стоп-кадр з відео Bild

Серед покращень українських САУ також можна згадати, що їх почали оснащувати балістичною РЛС, для вимірювання фактичної швидкості снарядів. Це допомагає підвищити точність ураження за допомогою введення додаткових поправок.

За інформацією видання Army Technology місячне виробництво української колісної САУ «Богдана» вже сягнуло 36 одиниць на місяць.

Дмитро Шумлянський

Поширити:

Опубліковано: Любов Сонячна

Джерело: Тернопільська газета