Асоціація жінок України презентувала унікальну соціальну послугу

Тепла зустріч у дружньому колі.

Громадська організація «Асоціація жінок України» презентувала для тернополян соціальну послугу, яка у Тернополі в такому форматі ще не була апробована.

Це вперше люди, які потрапили у складні життєві обставини, зокрема члени родин військових, особи з інвалідністю отримають комплексну послугу соціальної адаптації, що включатиме не лише юридичну, психологічну допомогу, а й терапію творчістю, музикуванням, екскурсійними турами. При чому людям, які переміщуються на візках, надаватиметься транспорт, щоб дістатися до місця занять. І все це – безкоштовно.

Таку можливість допомогти громадам Тернопільщини асоціація отримала завдяки проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», що виконується в рамках проєкту Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA), який реалізовує Благодійна організація «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ РІВНЕ».

«Ми ставимо перед собою просте й водночас дуже складне завдання: знайти для кожного з отримувачів соціальної послуги, хто виявить бажання таку послугу отримувати, таке заняття, яке б принаймні на якийсь короткий час заглушило відчуття тривоги, переживань і болю, а у свідомості надовго закріпило відчуття впевненості у своїх силах і можливостях, – каже голова ГО «Асоціація жінок України», керівниця проєкту Лариса РИМАР. – Ми зосередилися поки на двох цільових групах – родинах, які втратили своїх рідних на цій війні, чи рідні яких воюють, та особах з інвалідністю, оскільки переконані, що їм тепер потрібна особлива увага з боку суспільства й соціальних служб.

Лариса РИМАР представила присутнім тренерок, які вестимуть заняття і наголосила, що методики, якими вони керуватимуться, інноваційні, креативні, що забезпечить індивідуальний підхід до кожного, хто відвідуватиме заняття.

«Наші тренерки – висококваліфіковані, досвідчені спеціалісти, які ділитимуться своїми знаннями й досвідом, стимулюватимуть у тих, з ким будуть спілкуватися на заняттях, бажання не втрачати надію і силу волі при будь-яких обставинах, – розповіла Лариса РИМАР про команду проєкту.

Згодом тренерки детальніше розповіли, як саме проходитимуть їх зустрічі з тими, хто відвідуватиме заняття, які результати прагнуть досягнути.

Галина Гончаровська, доцентка Тернопільського національного педагогічного університету, кандидатка психологічних наук, практикуюча психологиня:

«Мета індивідуальних і групових зустрічей із психологом – розширення знань та уявлень про себе, свої риси характеру, сильні сторони, формування умінь та навичок стабілізації свого емоційного стану, розвиток свого потенціалу та пошук ресурсу.

Завдання зустрічей: психологічне дослідження особистих властивостей, пізнавальної та емоційної сфери, мотивації, розвиток пізнавальних, творчих здібностей, комунікативних здібностей, формування стресо-, життєстійкості, позитивних установок, а також навчання стратегій поведінки у конфліктних ситуаціях, формулювання цілей та пошук шляхів для досягнення результатів.

Зіна Мокрицька, спеціалістка з арт-терапії, соціальна педагогиня Тернопільського навчально-реабілітаційного центру Тернопільської обласної ради:

«Мистецтво – вираження найглибших думок найпростішим способом, як стверджував всесвітньо відомий фізик-теоретик, громадський діяч-гуманіст Альберт Ейнштейн. Арт-терапія – це про самовираження, самоактуалізацію, креативність, а ще – про більш глибоке розуміння себе і навколишнього світу, вміння успішно комунікувати, розв’язувати проблеми, давати лад своїм емоціям та почуттям. У творчій роботі ми задіємо всі свої відчуття, адже працюватимемо з кольоровими фарбами, пластиліном, піском, ароматами, звуками музики, друкованим словом… Арт-терапія працює над перетворенням людини, діючи мʼяко, але 100 відсотків результативно. Для цього лишень варто дати волю своїй фантазії і творчій уяві. Творити можуть люди всіх вікових категорій, як то кажуть, від 3-х до 103-х. Тому, творіть, набувайте внутрішньої гармонії, робіть прекрасним свій світ і світ навколо себе разом з нами у проєкті».

Неоніла Іваноньків, викладачка 2-ї музичної школи міста Тернополя по класу бандури. Закінчила Львівську національну музичну академію. Працювала редакторкою журналу «HandMade», майстриня апсайклінгу:

«Як людина мистецтва бачу прекрасне не тільки в музиці, а в усьому, що мене оточує. Сповідую дбайливе та бережне ставлення до навколишнього середовища. Тож кілька років тому захопилася апсайклінгом. Це – використання як сировини матеріалів, які вже були у вжитку. Я наважилася дати нове життя старим речам і все почало вдаватися! Так джинсові штани стали вишуканою жіночою сумкою, кашемірове пальто перетворилося на казкового гнома, нетрендовий одяг став трендовим.

Наші заняття будуть спрямовані на розкриття дизайнерського бачення, здібностей і талантів, а це, можливо, дасть учасницям шанс відкрити для себе нову професію, або ж використовувати набуті навики в побуті, виготовляючи для себе й близьких сумки, косметички, корзинки, текстиль для кухні, декоративні подушки, килимки і лежанки для домашніх тварин, сувеніри. Найголовніше – через такі заняття розкрити й виростити у собі зерно творчості й знайти задоволення від результату роботи».

Наталія Присіч, співачка, тренерка з музикування та вокального мистецтва, викладачка з вокалу Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької, понад 20 років була солісткою Тернопільської обласної філармонії:

«Щоб співати для себе із задоволенням, не обов’язково мати музичну освіту. Маємо музику відчувати й трішечки розуміти, як працює наше дихання. Найперша справа до співу – навчитися правильно дихати. Мало хто знає, що застосовуючи вправи для дихання, можна позбутися надмірної психоемоційної напруги, навпаки – збудити в собі прагнення до життя. Прослуховування та відтворення певних звуків, ритмів, наспівування пісень, мелодій може лікувати тілесні й душевні недуги. У цьому допомагатимуть заняття арт-терапії музикою».

Наталія Присіч продемонструвала прийоми тренування дихання, а наприкінці заспівала пісню з репертуару Соломії Крушельницької «Ой, гиля, білі гуси». Присутні були в захваті і від голосу співачки, і від емоційності, щирості виконання твору.

«Я вже вирішила, на які заняття піду щонайперше… Це – моє, відчуваю душею. Напевно, забуватиму у хвилини співу про свою біль, – Так схвильовано пані Марія, мама військового, ділилася думкою про почуті пропозиції навчання від тренерок-педагогинь проєкту. – Обов’язково відвідаю й решту занять, бо переконалася: спільно переживати труднощі легше». Жінки, що спілкувалися поруч, також схвально відгукувалися про всі запропоновані заняття.

«Ми підготували комплексну соціальну послугу, яку навряд чи можна отримати у стандартних пакетах соціальної допомоги. Прагнемо, мінімізувати негативні наслідки від складних життєвих обставин, в яких ви нині перебуваєте, щоб відчули, що не самі, а маєте підтримку, надійне плече поряд, – резюмувала Лариса РИМАР і додала, – Приходьте на заняття, запрошуйте до нашої спільноти знайомих чи рідних, які потрапили в такі ж життєві обставини. Тільки гуртом ми зможемо досягнути позитивних результатів. Зауважте, заняття проводитимуться як у групах, так й індивідуально, наприклад, із психологом, за потреби надаватимуться консультації юриста».

Додаткову інформацію можна отримати за тел. 0678608876. Усі деталі проєкту на сайті організації www.wau.org.ua

Проведення заходу та публікація стали можливими за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є одноособовою відповідальністю Асоціації жінок України і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Поширити:
Джерело: АЖУ