Аукціон на підтримку 105 бригади Тро ЗСУ провели в рамках концерту «Ми єдині і Україна в нас одна». Для тернополян виступали заслужені артисти України Тоня Матвієнко та Дмитро Андрієць, а також Народний артист України Павло Дворський разом зі своїми синами.
Серед лотів:
Картина «Тернопільська арта» відомого українського художника Юрія Клапоуха
Робота написана українським художником Юрієм Клапоухом. Чоловік родом з Харківщини. На Тернопільщину переїхав ще в перші дні повномасштабної війни. Проживши тут певний час, Юрій відчув, що наша область стала для нього рідною, тому у нього з’явилась ідея зберегти певні історичні воєнні моменти на полотні.
Особливістю картини «Тернопільська арта», яку передав Юрій Клапоух спеціально для благодійного аукціону до Дня захисників та захисниць України, є те, що військові, які зображені на ній – реальні люди, бійці тернопільської 44 окремої артилерійської бригади.
Картина виконана в техніці багатошарового живопису на полотні, розмір картини 70х100.
Більше про те що можна побачити на картині Юрія Клапоуха – дивіться.
Військовий шолом, розписаний тернопільською мисткинею Лілією Пацалюк
Лілія Пацалюк разом зі студентами кооперативного коледжу неодноразово долучались до різних волонтерських проєктів. Вони організовували ярмарки, робили окопні свічки, розмальовували гільзи та шоломи. Всі кошти від продажу робіт направляли на допомогу ЗСУ. Вироби Лілії за чималі суми неодноразово продавались за кордоном. Спеціально для благодійного аукціону до Дня захисників та захисниць України майстриня передала саме цей, особливий для неї виріб. Цей шолом їй подарували військові капелани, тож Лілія вирішила його розмалювати. На шоломі жінка відтворила найяскравіші символи українського духу.
3Д макет літака Ан-225 «Мрія», зроблений руками тернопільських учнів, дітей загиблих військовослужбовців та дітей з числа ВПО
«Хотіли показати, що ніхто не зможе зламати нашу українську “Мрію”». Саме з таким настроєм декілька дітей загиблих військовослужбовців, тернопільських учнів та дітей ВПО створили 3D макет літака Ан-225 “Мрія”. Зокрема, Поліна Коваль, яка була в команді творців, родом з мальовничого українського міста Очаків, що на Миколаївщині. Разом з родиною в перші місяці повномасштабного вторгнення переїхала на Тернопільщину. Зараз Поліна захоплюється малюванням та 3D моделюванням. Тож для благодійного аукціону до Дня захисників та захисниць України дівчинка вирішила передати створений нею та її друзями 3D макет українського літака Ан-225.
Ікона святого Феодора Тирона іконописця, заслуженого майстра народної творчості України Володимира Шерстія
Талановитий Володимир Шерстій з 2014 року активно волонтерить. Після початку повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на фронт. За весь цей час він побував у багатьох східних областях України.
Чоловік понад 25 років займається іконописом у візантійському стилі. У 2016 році майстер почав створювати особливий, лімітований цикл ікон під назвою «Ікони обпалені війною».
Спеціально для благодійного аукціону до Дня захисників та захисниць України іконописець Володимир Шерстій передав завершальну ікону з циклу.
Образ святого Феодора Тирона написаний на старовинній дошці, в яку автор інкрустував бойові вистріляні гільзи.
Борщівська вишиванка з колекції Віри Матковської
Її колекція налічує велику кількість сорочок, і всі вони родом з Борщівщини. Саме такі вишиванки мають значну мистецьку та історичну цінність. Одну з таких вишиванок тернопільська колекціонерка Віра Матковська передала на благодійний аукціон до Дня захисників та захисниць України. Жінка каже, історій про створення Борщівської вишивки безліч, і виокремити одну неможливо. Невідомі майстрині залишили нам у спадок автентичні роботи, в які заклали здавалось подекуди прості, але часто вибагливі та різноманітні орнаменти. Дбаючи про збереження українських традицій, Віра Матковська зуміла зібрати унікальні зразки святкових жіночих та чоловічих сорочок чи не з кожного села Борщівського району Тернопільської області.
Військова гільза, розписана київської майстринею Юлією Коваль
Талановита Юлія Коваль – художниця з Києва, яка перетворює гільзи від снарядів на вази, оздоблюючи їх українськими орнаментами. Для потреб ЗСУ Юлія передала далеко не одну свою роботу. Спеціально для благодійного аукціону до Дня захисників та захисниць України Юлія розмалювала гільзу в стилі традиційної Борщівської вишивки. Цей стиль близький жінці, оскільки батьки її родом з Тернопільщини, та й багато найкращих молодих років вона провела у нашому славному краї. Зазвичай у своїх роботах Юлія використовує найпопулярніший в Україні петриківський розпис.
Картина із серії «Очі війни» відомого українського художника Олега Шупляка
Український художник, педагог, член Національної спілки художників України, заслужений художник України Олег Шупляк передав одну зі своїх картин на благодійний аукціон до Дня захисників та захисниць України. Це робота із серії «Очі війни», створеної в тяжкий час протистояння українського народу проти російських окупантів. Загалом митець працює в різних стилях та техніках. Відомі на весь світ серії робіт «Український космос», «Рідна земля» та «Польоти над полями» шанувальники могли бачити на виставках не тільки рідної Тернопільщини, України, а й інших країн. Його картини, як книги, потрібно читати і перечитувати, щоразу знаходячи новий зміст у побаченому. Що можна побачити в картині, яку автор представив на аукціоні – дивіться.
Дерев’яний щит, декорований відстріляними гільзами, зроблений бійцем 105 бригади ТрО на передовій
Цей лот приїхав на аукціон з однієї із найгарячіших точок нашої країни, де ведуться запеклі бої за нашу з вами свободу і незалежність. Його виготовив Назар Кіт – молодший сержант, командир бойової машини-командир 2 відділення 105 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. До війни чоловік мав звичну для більшості роботу та творче хобі – спів. На війні – все змінилось. Для хоббі обра роботу руками – вбивати в зріз дерева відстріляні гільзи, так щоб кожен зміг побачити там тризуб чи знак ЗСУ. Сам воїн не зміг приїхати на благодійний вечір, тому що перебував в зоні бойових дій.
Пам’ятна монета розвідувального батальйону, в якому служить Герой України Ігор Дикун
Цей лот організатори аукціону до останнього тримали в таємниці. Все для того аби додати інтриги і загадковості благодійному заходу.
Саме цей Таємний лот є символічним в наш час. Він має дуже велику цінність. І навіть не в матеріальному плані, а більше в духовному, патріотичному і, в першу чергу – моральному.
Спеціально для благодійного аукціону до Дня захисників та захисниць України Герой України Ігор Дикун передав пам’ятну монету розвідувального батальйону.
Ігор Дикун – командир розвідувального батальйону 5-ї окремої штурмової бригади, український захисник, який пройшов шлях від солдата до офіцера ЗСУ. Понад вісім років боронить Україну від ворога. Нагороджений званням «Герой України» та орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Загалом на аукціоні виручили 1 мільйон 790 тисяч гривень. Всі зібрані кошти від проданих квитків та лотів направлені на потреби 105 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ.
Володимир Труш подякував митцям, які надали свої роботи та учасникам аукціону:
«У великій війні немає дрібних вчинків. Усі справи важливі. Робимо все, що можемо, з тим, що маємо, там, де ми є. Я дякую митцям, які надали свої роботи та цінні речі з власних колекцій для спільної справи. Дякую учасникам акціону за допомогу війську та збір коштів на обладнання для захисту Тернопільщини від ворожих атак».
Фото тут: