Чи вдасться врятувати Почаївський історико-художній музей?

На сесії обласної ради, яка триває зараз у Тернополі депутати вносять пропозиції та поправки до порядку денного.

Депутат Тернопільської обласної ради Володимир Бобко ініціював внесення до порядку денного питання, яке стосується Почаївського історико-художнього музею.

Облдеп зазначає, що виникла реальна загроза для існування та нормального функціонування закладу, адже окрім того, що з кожним роком зменшується фінансування установи, то тепер музей може залишитися ще й без приміщення взагалі.

“Почаївський історико-художній музей є одним із найбільших музеїв Тернопільщини. У закладі професійно займаються вивченням історії, створюючи культурну та туристичну привабливість краю.
Станом на сьогодні музей перебуває на балансі Почаївської міської ради. Однак наразі виникла велика загроза для існування та нормального функціонування закладу, адже окрім того, що з кожним роком зменшується фінансування установи, то тепер Почаївська міська рада, в особі міського голови, заявляє про неможливість подальшого фінансування закладу з бюджету Почаївської міської громади та запустила процедуру передачі установи на баланс Кременецько-Почаївського ДІАЗу, без передачі приміщення. У випадку передачі музею до відання іншої державної установи без приміщення, в якому він сьогодні здійснює свою діяльність, подальше функціонування Почаївського історико-художнього музею, як повноцінної установи стане неможливим”, – зазначив Володимир Бобко.

Депутат закликав обласну владу посприяти збереженню цілісного-майнового комплексу Почаївського історико-художнього музею, який є історичною та туристичною цінністю та має велику значущість не лише для міста, але й для всієї області. Також звернутися до Почаївської міської ради та Почаївського міського голови розглянути можливість збільшення фінансування музею. У разі, якщо немає такої можливості, то виділити кошти для забезпечення діяльності закладу та розглянути можливість взяття його на баланс Тернопільської обласної ради, або передати це питання на розгляд Міністерства культури України.

Поширити:

Post Author: Diana