прапор

День Соборності України відзначили на кордоні Тернопільщини та Хмельниччини

Вчора, 22 січня, на межі Тернопільської та Хмельницької областей відзначили День Соборності України. На мості через річку Збруч, де проходить кодон між областями, учасники ходи з’єднали дві частини прапора.

Відзначити 102-ту річниця проголошення Акта Злуки зібралося сотні людей, представники влади Тернопільської і Хмельницької областей та духовенство.

Депутат Тернопільської районної ради, свободівець Володимир Бобко зазначив, що цей день є особливим для кожного українця, адже він став символом єдності нашої держави.

«Велике свято для всього українського народу вже традиційно відзначили на кордоні Тернопільської та Хмельницької областей. Адже саме ріка Збруч, свого часу, штучно роз’єднувала нашу велику Українську націю.

22 січня 112 років тому на Софійському майдані в Києві збулася одвічна мрія не одного покоління українців – злиття во єдино століттям одірваних одна від одної частин єдиної України – Західно-Української Народної Республіки  і Наддніпрянської  Великої України. Сотні тисяч українців віддали свої життя задля цієї мрії. І саме завдяки їм ми отримали унікальний шанс мати власну державу.

Та боротьба за Україну триває й досі… Тепер нашу країну намагаються розділити знову. Символічний кордон роз’єднання, яким був Збруч змістився на Донбас, де наш одвічний ворог – Московія, хоче відірвати від нас східну частину. Але українці сильна нація, ми не раз показували, що здатні захистити себе. Цього разу ми знову відвоюємо нашу державу і повернемо втрачені землі та кордони і більше не дозволимо щоб ворог ступив на святу українську землю!», – наголосив Володимир Бобко.

Після урочистої частини  провели реконструкцію бою армії УНР з більшовиками.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *