облрада

Депутати Тернопільської обласної ради вимагають продовження мораторію на продаж землі

Вчора, 8 грудня, у Тернополі відбулася сесія обласної ради. Серед іншого, під час засідання депутати прийняли ряд важливих звернень до керівництва держави. Зокрема і «Звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України,  Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження мораторію на продаж землі».

«Як відомо, мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення був уведений в Україні як вимушений захід допоки парламент не встановить запобіжні механізми, які б не дозволили скуповувати землю за безцінь. Крім цього, він забезпечив стабільність у відносинах між учасниками сільськогосподарського товарного виробництва, нарощування валового сільськогосподарського продукту та збільшення його експорту.

Спроба скасування мораторію без спеціального регулювання обороту таких земель суперечить Конституції України, створює напругу у суспільстві та не сприяє довірі селян до реформ, які реалізуються у державі.

На сьогодні в Україні не завершина інвентаризація земель сільськогосподарського призначення, відсутні методика визначення ринкової вартості землі, обмеження у володінні та заборона  на її придбання іноземним капіталом.

Після припинення дії мораторію збільшиться ймовірність рейдерських захоплень землі, порушення земельних прав орендарів, протиправне отримання корпоративних прав на використання земельних ділянок», – йдеться у зверненні.

Депутати Тернопільської обласної ради вимагають продовжити строк дії мораторію до 1 січня 2020 року. Це дозволить завершити земельну реформу та розробити нормативно-правові акти для введення сільгоспземель в економічний обіг. Якщо цього не зробити, вважають депутати, з’являється велика загроза як національній так і продовольчій безпеці країни.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *