облрада

Депутати Тернопільської обласної ради звернулися до Верховної Ради України щодо законопроекту №5708-1

Під час сесії Тернопільської обласної ради депутати підтримали звернення до Верховної Ради України щодо необхідності підтримки законопроекту №5708-1 «Про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю».

У зверненні йдеться, що у Верховній Раді на даний момент перебувають на розгляді два проекти законів щодо врегулювання обігу зброї: Проект закону «Про право на  цивільну вогнепальну зброю»  № 5708 від 25.06.2021 який, маючи ряд позитивних рішень, на жаль закріплює впроваджене в часи радянської окупації позбавлення громадян права на володіння короткоствольною вогнепальною зброєю і її використання з метою самозахисту, а також Проект закону «Про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю» №5708-1 від 13.07.2021 (так званий «альтернативний»). Цей проект здатний вирішити усі питання, пов’язані з обігом зброї в державі, зберегти баланс інтересів держави та права громадянина на захист власного життя і здоров’я від протиправних посягань, дасть змогу закласти основи суспільства, здатного захищати свою державу.

«Ми наполягаємо на безпосередніх парламентських слуханнях із спеціалістами у даній галузі. Законопроект, зареєстрований нашими народними депутатами ставить межі для злочинного використання зброї. На превеликий жаль, на даний момент, держава не може захистити населення, тому населення повинно само брати зброю в руки і захищати не лише себе, але й свою землю. Зрештою, на відміну від законопроекту № 5708, даний законопроект має набагато більше запобіжників для отримання зброї цивільним населенням, але ці запобіжники є об’єктивними та доступними для того, щоб наше населення вільно володіло вогнепальною зброєю», – зазначає депутат Тернопільської обласної ради Василь Чашка.

Поширити:

Post Author: Diana