До Збаража долучились два села з сусіднього району

Кабінет міністрів України днями оприлюднив остаточний план формування територій громад Тернопільської області. Згідно з документом навколо Збаража об’єднають більше половини району, в тому числі дві наявні ОТГ шляхом ліквідації (Колодненську та Чернихівецьку) та два села Лановецького району (Карначівка та Шили). Іншу частину району об’єднають навколо існуючої Вишнівецької ОТГ.

«Закономірно, що діючі ОТГ виступали проти ліквідації, адже вони декілька років працювали аби ті громади розвивалися. Проте, виходячи більше з економічних показників та Методики формування перспективних громад, Уряд фактично завершив п’ятирічну епопею з утворенням ОТГ ухваливши Перспективний план», – зазначає секретар Збаразької міської ради Роман Напованець.

Він наголошує, що процес формування перспективних громад у Тернопільській області проходив досить складно і Збаразький район не став виключенням.

«Збаразька міська рада щороку, починаючи з 2016 року, зверталася до сусідніх сіл щодо можливого об’єднання, але більшість вирішили перечекати реформу. Ті сільські ради, що давали згоду на об’єднання — не мали зі Збаражем спільної межі. Лише наприкінці 2018 року міська рада отримала згоду від Залужанської сільської ради з якою була спільна межа, але робити громаду з одним селом у 2019 році вже було недоцільно.

Ще затягувався процес об’єднання, адже деякі села хотіли приєднатися до ОТГ в сусідньому районі. Але найбільша проблема була в тому, що ряд вулиць міста Збараж та ключові об’єкти інфраструктури, такі як районна лікарня, знаходилися на території тих сіл, то виникало багато проблем і ще більше запитань, як далі бути…

Надіюся, що крапку у цьому питанні поставив Кабінет Міністрів і до внесення змін у його рішення справа не дійде. Тепер на черзі ліквідація районних рад і РДА, а місцеві вибори вже відбудуться на новій адміністративно-територіальній основі», – каже Роман Напованець.

Отож, згідно з новим перспективним планом Збаразький райони складатиметься з двох громад.

До Збаразької громади з центром у м. Збараж увійдуть: Збаразька, Базаринська, Вищелуб’янська, Гніздичненська, Доброводівська, Добромірківська, Залужанська, Зарудянська, Зарубинська, Іванчанська, Капустинська, Карначівська, Киданецька, Кобильська, Колодненська, Красносільська, Кретівська, Максимівська, Нижчелуб’янська, Новиківська, Синявська, Старозбаразька, Стриївська, Чернихівецька, Шилівська, Шимковецька.

До складу Вишнівецької громади з центром в смт. Вишнівець увійдуть: Вишнівецька, Бодаківська, Бутинська, Великовікнинська, Великокунинецька, Дзвинячанська, Залісецька, Коханівська, Лозівська, Млинівецька, Раковецька, Старовишнівецька, Устечківська.

Охримівська та Ромоновосільська ради приєднуються до Байковецької ОТГ.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *