Шахраї масово розповсюджують повідомлення у соціальних мережах та месенджерах про можливість отримання грошової допомоги в рамках програм єПідтримки, Дії, допомоги від ЄС, від представників ООН, різних програм міжнародних організацій та благодійних фондів. Люди, не перевіривши інформацію, потрапляють в пастки аферистів.
За допомогою до поліцейських звернулась 62-річна жителька Тернопільського району. Як з’ясувалося, заявниця в мережі побачила оголошення «Допомога від ООН кожному громадянину України». Жінка зайшла за наданим в повідомлені посиланням, вказала свої анкетні дані та пароль банківського додатку. Опісля їй надійшло повідомлення про списання 14 тисяч гривень.
За фактом шахрайства поліцейські розпочали кримінальне провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України.
Щоб розпізнати такі злочини та вберегти свої кошти, варто пам’ятати наступне. Не довіряйте оголошенням з обіцянками про будь-які виплати у соцмережах та повідомленням, які надходять на мобільний. Не переходьте за посиланнями, які надано у повідомленнях. Не вводьте реквізити та конфіденційні дані платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах. Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел. Якщо ви оформляли допомогу, очікуйте сповіщення про нарахування в застосунку вашого банку або на порталі чи в застосунку Дія, радять у відділі комунікації обласної поліції.