Голова Тернопільської обласної ради достроково склав повноваження

Під час сесії Тернопільської обласної ради, яка відбулася сьогодні, депутати підтримали дострокове припинення повноважень голови облради Віктора Овчарука.

Згідно із законодавством дострокове припинення повноважень голови обласної ради відбувалося шляхом таємного голосування.

Більшістю голосів депутати підтримали особисту заяву Віктора Овчарука про дострокове припинення повноважень голови Тернопільської обласної ради із звільненням із займаної посади.

“Сьогодні хочу повідомити вам, що складаю свої повноваження голови обласної ради. Насамперед  хочу подякувати усім за ту високу довіру, яку ви виказали мені 8 грудня 2015 року, обравши  головою Тернопільської обласної ради. Безперечно, це – висока честь та відповідальність. Маю надію, що виправдав вашу довіру. Адже попри наші політичні розбіжності та погляди на шляхи вирішення  проблем у соціально-економічному та культурному житті краю, наша каденція завжди просувати та втілювати у життя демократичні, європейські цінності,  принципи та глибокий патріотизм.

З грудня 2015 – по листопад 2020 року – це п’ять років активної праці заради громади нашого краю. Це – непрості, але надзвичайно вражаючі роки, роки – змін, успішних та не дуже реформ, перемог та певних поразок, здобутків та втрат.

Пишаюся тим, що саме нам вдалося впровадити в життя реформу децентралізації. У 2015 ми почали із 26 громад і 17 районів. Нині, на завершення нашої каденції, маємо 55 спроможних громад і 3 райони. Завдяки цій реформі громади до середини 2019 року отримали кошти, про які до того не могли і мріяти. Це призвело до розширення можливостей громад, а відтак – значно зросли їх власні доходи, розширилися їх видаткові повноваження. Адже відповідним бюджетам передано на фінансування значну частину видатків, що раніше перебувала у компетенції районних бюджетів.

Не можу не згадати, як змінились комунальні заклади охорони здоров’я. Ми у 2015 році отримали обласну медицину у реанімаційному стані, нині ми маємо надсучасні медичні центри. До прикладу: в університетській лікарні відкрито оснащені суперсучасним обладнанням лабораторний комплекс, центр політравми та кардіологічний  центр, у дитячій обласній – онкогематологічне відділення. Такі приклади можна перелічувати довго. Все це ми зробили разом. Ми маємо позитивні зміни і в освіті, і в культурі. Навіть такі об’єкти, які десятиліттями залишались поза увагою влади, отримали другий шанс. Зокрема в обласній науковій універсальній бібліотеці відремонтовано фасади та дах. Наша каденція завершилась, а новоутворені комунальні установи продовжуватимуть функціонувати на благо громади краю.

Тож  хочу подякувати, колеги, за допомогу та підтримку в роботі заради  Тернопільського краю у ці нелегкі часи війни, боротьби з пандемією та стихійними лихами.

Розумію, що нас усіх і надалі  чекає складна робота в радах різних рівнів. Тож успіхів усім нам у подальшій діяльності і, звичайно, – здоров’я” – зазначив Віктор Овчарук.

Поширити:

Post Author: Diana