облрада

Голови новостворених ОТГ Тернопільщини поділилися планами та баченням перспективи розвитку

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади – одна з найвагоміших реформ, яка реалізується в державі. Значних результатів вдалося досягти завдяки тому, що до жителів області донесли ідеологію реформи, яка полягає у децентралізації влади, передачі фінансових ресурсів органам місцевого самоврядування та зміцнення їхньої матеріально-фінансової основи. На цьому наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час зустрічі з головами новостворених об’єднаних територіальних громад – Саранчуківської, Лановецької, Зборівської та Хоростківської.  

«Мені приємно сьогодні говорити про проведення результативних виборів у жовтні цього року. Тернопільщина й надалі підтримуватиме курс на утворення об’єднаних територіальних громад. Ми зацікавленні в цьому. І якщо раніше говорили про утворення територіальних громад і підтримку ініціативи щодо їх створення, то сьогодні наголошуємо на якості громад, які будуть відповідати перспективному плану і які ставлять собі за мету сформувати самодостатню громаду», – зазначив Степан Барна.

Сьогодні, як він зауважив, до 36-ти вже утворених додалося ще 4 громади – Саранчуківська Бережанського району, де головою обрали Володимира Петровського, Зборівська громада, де на виборах переміг Руслан Максимів, Лановецька, яку очолив Роман Казновецький, та Хоростківська громада Гусятинського району, за яку відповідатиме Степан Гладун.

«У зв’язку із реформою децентралізації результати показників соціально-економічного розвитку говорять про те, що в місцевих бюджетах об’єднаних територіальних громадах зосереджений унікальний ресурс. Надзвичайно серйозна динаміка щодо зростання власних доходів громад. Так, порівнюючи з попередніми роками, то в 2014 році власні доходи місцевих бюджетів області складали приблизно 1 млрд. 100 млн. грн., у 2015-ому – 1 млрд. 500 млн. грн., а вже у 2017 році – приблизно 3 млрд. грн. Це, власне, дає можливість говорити про розвиток села, місцевого самоврядування і відчутні зміни для людей», – підкреслив голова ОДА.

Також він поінформував, що наступний рік для області буде не менш плідним. Адже з 1 січня 2018 року вступає в дію ЗУ «Про дорожній фонд». Область отримає приблизно 350 млн. грн. на підтримку та розвиток, будівництво і утримання місцевих доріг. «Сьогодні в нас головним елементом стратегії має бути пошук потенційних підрядників, компаній, котрі будуть зацікавлені в тому, щоб робити дороги в області, особливо у сільській місцевості. Тому, й наголошую на цьому під час зустрічі з головами громад, адже на них ляже відповідальність спільно з обласною державною адміністрацією, якими будуть в майбутньому місцеві дороги в селах області», – акцентував очільник Тернопільщини.

Принагідно, планами та баченням розвитку громад і їх перспективами поділилися голови новостворених ОТГ. Так, голова Саранчуківської громади Володимир Петровський зазначив, що хоча й їхня громада невелика, об’єднала лише 5 сільських рад та вісім населених пунктів, в яких мешкають 2700 жителів, все ж – самодостатня та фінансовоспроможна.

«Голови сільських рад, активісти запропонували мені, як головному ідеологові об’єднання залишити свою посаду голови Бережанської РДА та піти на «фронт» боротьби за досягнення громади. В нас уже відбулася перша сесія, на якій обрали секретаря та заступника. Зараз ми опрацьовуємо документи підготовки до другої сесії, розглядаємо програми соціально-економічного розвитку. Працюємо над бюджетом 2018 року. Сподіваємося, що продовжиться практика підтримки Мінрегіонбудом та Кабінетом Міністрів України на підтримку та розвиток об’єктів громад. І вже у 2018 році ми завершимо роботи по перекритті дахів, модернізації систем опалення, по ремонтах і вже будемо вкладати кошти у серйозніші проекти», – зауважив Володимир Петровський.

У свою чергу, голова Зборівської ОТГ Руслан Максимів повідомив, що наразі їхня громада переймає досвід вже існуючих успішних громад в організаційній роботі та роботі з документами. «Досвід показує, що саме великі громади спроможні себе утримувати, тому я переконаний, що те, що наша громада велика – буде плюсом. Я вже два роки міський голова Зборова і ми активно працюємо над залученням до нашого району інвесторів. Це може бути не обов’язково іноземний інвестор, а й внутрішній, тобто людина, яка має кошти та бажання працювати. Вже маємо кілька проектів та ініціатив і маємо зацікавлення з боку інвесторів. Тому сподіваємося, що наша подальша робота буде плідною і за її результатами в громаді будуть відкриватися підприємства, створюватимуться робочі місця і людям не доведеться виїжджати на заробітки за кордон», –зазначив Руслан Максимів.

 

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana