Гроші від реалізації брошок “Червона калина” – для військових

Надія Савюк 36 років створює картини, сумки, предмети декору та біжутерію зі шкіри. Останнім часом взялася за виготовлення брошок “Червона калина”. Її роботи є у Польщі, Нідерландах, Канаді та США.

Майстерність від прадіда

Надія Савюк працює у Тернопільському центрі творчості дітей та юнацтва. І сама захоплюється виробами зі шкіри (майстерність перейняла від прадіда, який був кушніром), і навчає цьому ремеслу школярів. Каже, що їй інколи здається, що зі шкірою вона поєднана давно і назавжди.

надія3

Майстриня оздоблює шкірою пляшки, робить картини за мотивами петриківського розпису,

викладаючи орнаменти рослинного і тваринного світу.

А ще – патріотичні брошки з елементами шкіри, бісеру та стрічок. Вона переконана, що саме червона калина — це головний символ України. Вироби продає на благодійних ярмарках, щоб зібрати гроші на допомогу військовим. А також  дарує рідним та друзям.

надія1

Як працювати зі шкірою?

На переконання пані Надії, така робота дуже цікава, вона здатна відволікти від усіх проблем та стресів сьогодення. Бо коли берешся за роботу зі шкірою, то, здається, що вона оживає. Загалом ручна робота з натуральною шкірою скрупульозна та відповідальна, вимагає акуратності. Майстриня також використовує хутро, натуральне каміння. У кожен свій виріб вкладає душу. Каже, що якісна шкіряна річ, чи то брошка, чи то картина, чи то сумка, здатна нести позитивну енергетику, як і будь-яка річ ручної роботи.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Поширити:

Post Author: Diana