економіка

Група шахраїв заволоділа виплатами учасникам АТО з Тернопільщини на суму 7 мільйонів гривень

У Тернополі викрито групу шахраїв, які заволоділи 7 млн. грн., виділених для виплати одноразової грошової допомоги учасникам АТО та здійснили замах на заволодіння ще 6 млн. грн.

За версією слідства, троє тернополян спільно з мешканцем м. Києва підшуковували учасників бойових дій нібито для допомоги їм в отриманні групи інвалідності.

Надалі, шахраями оформлявся пакет підроблених медичних документів, який давав право на оформлення групи інвалідності. На підставі цих підроблених документів, зловмисники, вводячи в оману різні державні установи, звертались до Міністерства оборони України із заявою про виплату одноразової грошової допомоги учаснику бойових дій  в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму.

Впродовж 2018-2019 років шахраї заволоділи коштами державного бюджету, розпорядником яких є Міністерство оборони України, виділених для виплати одноразової грошової допомоги учасникам АТО в розмірі понад 7 млн грн. І лише втручання правоохоронців попередило заволодіння ними майже 6 млн. грн.

У п’ятницю, 7 серпня, чотирьом учасникам групи повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст.190 КК України.

Вирішується питання про обрання підозрюваним міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та арешту майна.

Поширити:

Post Author: Diana