чоловік жінка

Хто не пускає жінок у політику?

У четвер, 21 грудня, у стінах Тернопільської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл на тему “Результати гендерного моніторингу місцевих  виборів 29 жовтня: чому виборці (не) голосують за жінок-кандидаток?”.

Під час місцевих виборів 29 жовтня до складу рад ОТГ пройшло лише 19 жінок, що становить лише 24,3% серед усіх представників.

Координаторка проекту «Політичне українське лобі жінок» Лариса Римар розповідає, що гендерний моніторинг виборів у 4 ОТГ Тернопільської області показав, що в основному партійні організації забезпечили включення до партійних списків 30% жінок. Основним мотивом включення жінок у виборчі списки, на думку пані Лариси, була готовність партійних організацій дотриматися виборчих 30% квот, за інших умов чоловіки-політики не поспішали б залучати жінок до політичної діяльності.

Та питання постає не лише в тому, що відсоток жінок, які перемогли на виборах є невеликий, проблема полягає в тому, що небагато жінок подають свою кандидатуру на вибори. Усього до міських ради (Ланівецької, Зборівської та Хоростківської) було висунуто 824 кандидати, з них лише 238 жінок, а це всього лиш становить 29%.

Нажаль, у суспільстві сформувався стереотип, що жінка не може поєднувати сімейне життя і політичну діяльність. Проте, учасниці круглого столу стверджують, що це далеко не так. Адже жінки мають велике бажання змінити щось навколо, і вони можуть це зробити, наводячи лад не лише в себе вдома, але й у державі. А гендерна рівність, це не окупація прав, а лише бажання мати рівні права.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana