Ізраїльські художники подарували картини тернопільському музею (фото, відео)

У п’ятницю, 21 червня, в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття мистецької виставки «Шай Агнон як геній краю».

В експозиції представлено живопис та графіку присвячені пам’яті письменника, класика ізраїльської літератури, видатного уродженця з Тернопільщини, лауреата Нобелівської премії з літератури Шмуеля Агнона, який об’єднав у своїй творчості два народи.

В колекції представлено майже 50 картин створених членами об’єднання професійних художників Ізраїлю. Ці твори краєзнавчому музею подарувала мистецтвознавець, академік Ізраїльської незалежної академії розвитку наук Галина Подольська.

Начальник Управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик зазначив, що невеликі міста, такі як Бережани, Чортків, Бучач, Кременець, відроджуються саме тому, що там жили колись цікаві неординарні люди. І ці люди на своїх плечах тримали небо цих маленьких міст.

«Я б хотів одну картину, чи всю виставку як вона є, обов’язково завезти в Бучач. Адже саме на його вуличках було написано: «Я вас дуже прошу дотримуватися тиші. В цьому будинку працює Агнон». І все маленьке містечко дотримувалось тиші з поваги до людини, яка писала їхню історію. А ця історія завдяки картинам, які ви зараз бачите, відображена тут. І за келихом вина, і за читанням бібліїі, за святами і за сумними персонажами, і за містифікованими персонажами його творів, він показав перш за все Україну, Тернопілля зокрема. І сьогодні символічним є крок художників, які так щедро обдаровують наш музей», – зауважив Олександр Смик.

Поширити:

Post Author: Diana