Коли слуга з Тернопільщини змінить господаря?

«Слуги народу» практично жодного дня не можуть прожити без скандалу. Цього разу вибух у соцмережах та у головах українців спричинив Євген Брагар, який запропонував пенсіонерці продати її собаку, щоб заплатити за газ.

Інтернет заполонили сотні мемів на цю тему. Тролили нардепа не лише обурені люди, але й однопартійці. Зокрема, народний депутат з Тернопільщини Ігор Василів, який сам підтримав закон №2239 про оплату транспортування газу, вчора теж глузував із висловлювань свого колеги.

До слова, пан Василів та його близьке оточення вже не вперше забуваються, що вони є представниками діючої влади і критикують дії президента та його команду не гірше за опозиціонерів.

Наприклад, депутат Тернопільської обласної ради від «Громадянської позиції», який є помічником Ігоря Василіва – Петро Васько нещодавно на сесії дозволив собі привселюдно зажадати пояснень від голови ОДА Ігоря Сопеля. Відбулося це під час обговорення звернення до вищого керівництва держави, в якому депутати висловили незгоду зі спробами запровадити в Україні ринок землі. Нещодавно призначений тоді Ігор Сопель спостерігав за виступами депутатів та, схоже, навіть не планував нічого говорити з цього приводу. Проте, його плани порушив помічник пана Василіва.

«Ми заслухали всі пропозиції, думки. Але тут сидить одна людина, яка на сьогоднішній день є представником президента, і вона слова не сказала. Я би хотів почути думку людини, яку недавно призначив президент губернатором.  Будь ласка, вам слово, – сказав на високих тонах Петро Васько, певне забувши, що губернатори то за «порєбріком», а у нас президент призначає голів адміністрацій.

Та й сам Василів днями розкритикував діяльність пана Сопеля, який один із небагатьох голів ОДА є прямим представником саме президента Зеленського та його товаришем ще з допрезидентських часів. Своє невдоволення діями Ігоря Сопеля щодо перспективного плану Тернопільщини, зокрема щодо поділу Збаразького району, Василів розписав на своїй офіційній сторінці у соцмережі. Мало того нардеп навіть платну рекламу свого допису замовив.

Так Ігор Василів стверджує, що під час попередніх консультацій було прийнято рішення поділити Збаражчину лише на Збаразьку та Вишнівецьку громади. Проте, після ряду консультацій з громадами до Києва на робочу групу у Міністерство розвитку громад 20-го січня повезли зовсім інший варіант.

У своєму дописі він розкритикував дії чиновників ОДА, натякнувши на особисту відповідальність Ігоря Сопеля за дії підлеглих.

«Пропозиції фахівців з ОДА базувалися на економічних, історичних, територіальних, соціальних показниках і зрештою були позитивно сприйняті більшістю присутніх на засіданні міжвідомчої робочої групи, включно із народними депутатами від Тернопільщини. Але у справу знову втрутилася “політика” і після ряду консультацій з громадами до Києва на робочу групу у Міністерство розвитку громад 20-го січня повезли зовсім інший варіант», – пише Василів.

У публічну площину конфлікт із рідною партією вихлюпнувся ще під час голосування за Дмитра Разумкова на голову парламенту, тоді Ігор Василів показово не натиснув кнопку за це призначення.

Схоже, що слузі з Тернопільщини мало 64 млн. грн., які нещодавно «виграла» фірма «Вест Роудз Компані». Нагадаємо, саме цю компанію ЗМІ пов’язують із Ігорем Василівим, адже її керівництво має безпосереднє відношення до нардепа. Спочатку керівником ТОВ «Вест Роудз Компані» був друг Ігоря Василіва – автомайданівець Павло Іванечко, пізніше племінниця Василіва – Олена Чупровська,  а тепер знову ще один автомайданівець – Антон Думський. У тендерній документації ТОВ «Вест Роудз Компані» вказано, що три одиниці дорожньої техніки фірма орендує в ТОВ «Престиж-2017», яка у свою чергу орендувала ці автомобілі у Марії Сметаніної – другої дружини Ігоря Василіва.

Зважаючи на таку хронічну конфліктність, очевидно, що в компанії «Слуги народу» Ігор Василів довго не протримається, тому питання зміни політичного даху є лише питанням часу.

Поширити:

Post Author: Diana