Коли Аваков виведе танки з мигалками на тернопільські вулиці?

Новий наказ міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, згідно якого озброєні нацгвардійці самостійно патрулюватимуть вулиці міст, порушує права українців та є антиконституційним. Про це заявив депутат Тернопільської обласної ради Володимир Бобко.

Депутат наголошує, що виводити військових на вулиці забороняє Конституція. Тому українці, згідно основного закону держави, можуть ігнорувати спроби гвардійців обмежувати їх права. Також Володимир Бобко вважає, що на такий крок міністра спонукала провальна реформа поліції.

«Ми звісно Трускавців не закінчували, але розуміємо, що виводити військових на вулиці українських міст забороняє Конституція. Зокрема ст. 17 ч. 4 прямо дозволяє українцям ігнорувати спроби гвардійців обмежувати їх права на пересування скажімо при спробі затримання.

Зараз стало очевидно те, що це є наслідком того, про що я казав із самого початку, – аваковська реформа є провальною, селфокопи банально не можуть забезпечити порядок на вулицях, а бажаючих зробити селфі з чуваком в гарній формі не залишилось…

То може варто було дати більше прав місцевим ініціативам а-ля дружинникам? Такі як муніципальна поліція в Тернополі, які балансують на грані законності між бажанням навести лад у місті і законом, котрий покладає цю функцію лише на поліцію. Поліцію, а не нацгвардію, десантуру чи інші війська.

Так ми і танки з синіми мигалками дочекаємось на вулицях українських…», – зазначив Володимир Бобко.

Нагадаємо, з 1 серпня на вулиці українських міст для патрулювання випустять військовослужбовців Нацгвардії, які раніше могли патрулювати лише з поліцейськими. Нацгвардійці тепер патрулюватимуть в екіпіровці, озброївшись спецзасобами та штатною зброєю і зможуть здійснювати превентивні та поліцейські заходи примусу.

Поширити:

Post Author: Diana