Тернополяни вже певне забули, як кілька років тому, наше місто було в центрі рейдерського скандалу. Тоді однопартійці Михайло Ратушняк та Ярослав Джоджик не могли поділити завод «Опілля» котрий виробляє пиво. Рядовим мешканцям міста складно було хоч щось второпати у шквалі взаємних звинувачень та судових позовів що вихлюпнулись в медійний простір, але внаслідок того скандалу саме Ярослав Джоджик став власником пивзаводу.
Хоч пан Джоджик був обраний краянами до парламенту від Української народної партії, але певне той конфлікт відбився і на його партійній прихильності, позаяк тепер керівні посади на заводі займають представники від «Самопомочі», а не «УНП» , а саме нардеп Тарас Пастух на посаді директора та його помічник, якому вдалось прослизнути до Тернопільської міської ради Назар Зелінка – відповідальний за маркетинг.
Певне саме завдяки такій стійкій прив’язці заводу до партії львівського «сміттєвого» мера» тернополяни неодноразово підозрюють підприємство у засмічуванні Тернопільського озера хімічними та іншими відходами, ось лише цього літа було звернення до екологів з проханням розібратись звідки взялась кольорова пляма на воднім плесі неподалік від заводу та чи не спускають відходи стічною трубою у озеро, тим паче, що коли там варять пиво, то дихати на «Новому світі» у Тернополі доволі важко.
Щоправда таке поєднання депутатських мандатів та бізнесу добре впливає на саме виробництво, позаяк зі збутом проблем немає. Заради власних прибутків представники політикуму масово споюють молодь на різноманітних заходах як у Тернополі так і поза ним, навіть особливо не переймаючись чи є дозвіл від місцевої влади, чи, як то було нещодавно у Чорткові, де поруч з пивом стояв також і намет «Самопомочі», – такого дозволу немає – який навіжений посміє перешкодити бізнесу можновладців?
І от тепер виглядає так, що власник пивоварні «Опілля» пан Джоджик намагається майже за тим же сценарієм знову здійснити рейдерське захоплення ще одного успішного підприємства. Ще один бізнесмен Тернополя втрачає своє майно через апетити колишнього нардепа.
Цього разу вибір Ярослава Джоджика впав на успішне підприємство, яке раніше було найкращим виробником гречаних круп, Екор ТЗ. Знайшовши собі спільників і маючи всього лиш разом з ними близько 8% статутного капіталу він умудрився навести на підприємстві свої порядки, поставивши на управління ним свою людину.
Рейдери використали знайому всім схему захоплення підприємства. А саме, поки керівник «Екор ТЗ» Ігор Галатович перебував у відпустці, уклали угоду з Тернопільською філією приватної охоронної фірми «Венбест», захопивши територію та адмінбудівлю підприємства.
Тепер же «завойованим» заводом буде керувати директор із «завойованого» Криму, тому принаймні на відміну від представників «Самопомочі», він може хоч не буде засмічувати файне місто, а от чи чекати зелених чоловічків в районі вулиць Бродівська та Лук’яновича побачимо згодом.