Мандрівки які змінюють

Подорожі нас змінюють, надихають, роблять життя яскравішим і цікавішим. А подорожі Україною ще й дозволяють пізнати нашу країну, стати ближчими один одному. 27 вересня відзначають Всесвітній день туризму. Це гарний привід поринути у незвичну мандрівку : дізнатися яке найдовше місто України, помилуватись природою у ландшафтному заказнику, з’ясувати що таке зрушення шахти та відвали, побувати на затопленому гранітному кар’єрі, осягнути масштаби видобутку залізної руди та побувати в музеї техніки просто неба, або зазирнути на виробництво коксу величезного комбінату. І все це на Криворіжжі.

Кривий Ріг – найдовше місто України і великий центр індустріального туризму, знаходиться в Дніпропетровській області на березі річок Інгулець і Саксагань . За офіційними даними довжина міста складає вражаючих 126 км, хоча насправді місцеві розповідають що 85 км (відстань від Тернополя до Заліщиків всього 120 км). Кривий Ріг не має якогось одного офіційного центру міста, адже він поділений на 7 районів, в кожному з яких свій центр. Крім районів, є ще і квартали, найвідоміший з яких 95-й квартал, що подарував назву найбільшій в Україні медіа компанії. В місті знаходиться незвичне метро, в якому їздять звичайні трамваї та найбільший в Європі квітковий годинник, тут навіть свої «Ейфелеві вежі» є – копри шахт.

Індустріальний туризм або промисловий це досить новий та цікавий вид відпочинку, який приваблює все більше поціновувачів. Не дарма Кривий Ріг називають залізним серцем України. Адже саме тут можна прослідкувати за всім процесом видобутку та перевезення залізної руди на кар’єрі ПАТ “Південний ГЗК”, а якщо пощастить, то й побувати на масовому вибуху. Помилуватися краєвидами зони зрушення шахти “Гвардійська” . Провальні зони або зони зрушення шахти утворюються на місцях відпрацьованих шахт, за допомогою ціленаправлених підривів верхніх шарів породи, щоб не було спонтанних обвалів в цілях техніки безпеки. Або подивитися на панораму міста з висоти Бурщицького відвалу ( відвали це штучні насипи з пустої породи). Щоб краще зрозуміти технічні процеси і механізми варто відвідати музей просто неба: скансен гірничої техніки ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”.

Дізнатися що таке кокс, як його виробляють і навіщо, зазирнути до музею підприємства, який налічує більше 5 000 експонатів або стати частиною виробничого процесу можна на екскурсії на коксохімічне виробництво ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”. Після світу машин і механізмів зануритись в природу степу , побачити залишки Катеринінської залізниці і зрозуміти що поряд з великим виробництвом може бути незвідана краса природи допоможе поїздка до ландшафтного заказника Балка Північна Червона.

Кривий Ріг – це місто довжиною в життя. Індустріальний туризм нікого не залишить байдужим, це зовсім інших світ промислових ландшафтів та підприємств, великих машин і незвичних механізмів. Екскурсії потрібно планувати заздалегідь, а всі відповіді на питання зможуть дати в КП “Інститут розвитку міста Кривого Рогу”.

Подорожуйте Україною – вона того варта.

Матеріал підготувала Маріна Дашкевич

Поширити:

Post Author: Diana