Мешканці Тернопільщини продовжують натрапляти на небезпечні предмети

На Тернопільщині з початку року зареєстровано випадки виявлення 282 боєприпасів часів минулих війн, з них 277 вже знешкоджено.

У понеділок, 6 травня, надійшло 5 повідомлень про виявлення вибухонебезпечних предметів, часів Другої світової війни. Зокрема, у селі Літятин Бережанського району на вулиці Нижня, у потічку, місцевими жителями виявлено артилерійський снаряд, калібром 76 мм. У селі Товсте Гусятинського району, поблизу кладовища – 2 ручні гранати РГД-5. В Зборівському районі виявлено одразу два боєприпаси: в полі, поблизу села Жуківці, під час проведення господарських робіт місцевими жителями виявлено мінометну міну, калібром 82 мм, а в полі, поблизу села Жабиня Зборівського району – артснаряд, калібром 76 мм. В яру, на території села Білоскірка Тернопільського району, місцевими жителями виявлено мінометну міну, калібром 81 мм, артилерійський снаряд, калібром 76 мм та ручну гранату РПГ-40. Їх знешкоджено фахівцями групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Тернопільській області. Цього ж дня піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили авіабомбу SD-4, виявлену напередодні в полі, поблизу села Торське Заліщицького району.

Мешканців Тернопільщини попереджають, що при виявленні вибухонебезпечних предметів минулих війн слід бути вкрай обережними.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

До вибухонебезпечних предметів належать:

  • вибухові речовин
  • боєприпаси
  • піротехнічні засоби
  • саморобні вибухові пристрої

У разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих металевих предметів необхідно:

  • Негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);
  • Вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах.
  • Позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо).
  • Повідомити про знахідку службу порятунку за номером «101».
  • Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета);
  • Очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців ДСНС та МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.

Категорично забороняється:

  • палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де знаходиться вибухонебезпечний предмет або предмет схожий на нього;
  • піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;
  • переносити ці предмети в місця перебування людей.

Якщо Ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятівникам. Найкраще, що Ви можете зробити – залишити небезпечне місце.

Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-піротехніки, допущені до цього виду робіт.

У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі.

При виявлені вибухонебезпечних предметів негайно повідомте за номером «101»!

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana