прапор

Мешканці Тернопільщини проти продажу землі

Вчора, 11 листопада, на Чортківщині відбулася акція проти продажу сільськогосподарської землі в Україні. В акції взяли участь аграрії, пайовики та активісти. Люди перекрили дорогу та ходили пішохідним переходом, вимагаючи відкликати законопроекти про продаж землі.

«Ми тут зібралися, щоб продемонструвати теперішній владі свою незгоду з тими діями, які вони планують зробити з нашим національним багатством – українською землею. Ми, український народ, який по Конституції визначений власником української землі, не маємо права допустити, щоб те багатство, яке нам передали наші діди, і яке ми маємо передати нашим дітям та онукам, не стало товаром. Тому що, українська земля – не товар! За цю землю гинули захисники нашої держави. І зараз по всій Україні громадяни, українці, фермери та небайдужі люди вийшли щоб показати свій протест», – наголосив голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Олег Сиротюк.

Співорганізатор акції Марія Горбаль наголошує, що поки не завершена інвентаризація земель сільськогосподарського призначення ринок землі відкривати не можна.

«Ми не можемо дозволити щоб ринок української землі відкрився на тих умовах, які сьогодні озвучують. Я вважаю, що тоді коли буде народовладдя та боротьба з корупцією, тоді, можливо, буде введено прозорий ринок землі. Але прозорий ринок землі, це означає, що держава має встановити ціну на землю і купити по тій високій ціні. А продавати землю в будь які руки – не можна!», – зазначила пані Марія.

Нагадаємо, законопроект, в якому передбачається продаж землі сільськогосподарського призначення, був зареєстрований у парламенті 25 вересня. У документі передбачається, що ринок землі в Україні має запрацювати з 1 жовтня 2020 року.

До слова, вчора схожі акції протесту провели у 13-ти областях України. А вже сьогодні мітинги проти створення ринку землі проходять під Верховною Радою.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *