Кожного року 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Саме від цього різновиду рабства страждають і тисячі українців.
Торгівля людьми приносить великі кошти для злочинців і є другим по доходах у світі явищем після торгівлі зброєю. За даними статистики, тільки в нас в Україні, з 1991 року понад 230 тисяч людей постраждали від торгівлі людьми.
За словами начальник управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Ігора Чорного, таке явище є і в нашій області, людей вербують, вивозять за кордон і вони потрапляють у сучасне рабство.
«У нашій області першою в Україні прийнята обласна програма протидії торгівлі людьми на 2016-2020 роки та закладені кошти з обласного бюджету. В період з 2012-2018 років на Тернопільщині 30 осіб мають статус потерпілих від торгівлі людьми. Ще на 6 осіб готуються документи, яким після перевірки всіх даних також буде надано такий статус. Із тих тридцяти, дев’ятьом надано статус саме у 2018 році», – зазначає Ігор Чорний.
Начальник відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Олександр Буняк наголошує, що Тернопільщина входить в п’ятірку кращих областей по виявленню таких категорій злочинів.
«Безпосередньо нами цього року задокументовано 9 фактів торгівлі людьми. По 7 фактах кримінальні провадження направлені у Тернопільський міськрайонний суд, а по 2 фактах на даний час проводяться негласні слідчі пошукові дії. Цього року нами документувалась лише сексуальна експлуатація. Група осіб, відправляла наших дівчат в Республіку Польща в борделі для надання секс-послуг. Також задокументовано групу з двох громадян, які вербували молодих дівчат для виїзду в Туреччину та Об’єднані Арабські Емірати у борделі», – розповідає Олександр Буняк.
Вербувальники за «живий товар», за кожну дівчину отримували від 500 до 1000 доларів. Вони знаходили своїх жертв за допомогою інтернету, обіцяли роботу, але коли люди потрапляли в ту чи іншу країну, в них забирали паспорти та шляхом залякування заставляли надавати секс-послуги.
До слова, щоб попередити такі злочини на Тернопільщині регулярно проводяться інформаційні кампанії, які мають на меті розповісти про дану проблему, а також куди звернутися за допомогою, якщо виникне така необхідність.