Мешканців Тернопільщини масово тестуватимуть на антитіла до коронавірусу

Наприкінці травня Тернопільщина отримала пробну тест-систему для обстеження населення на COVID-19 методом ІФА (імуноферментного аналізу). Основною сказаного методу є можливість виявити антитіла до коронавірусу.

В нашій області проведено вже 84 проби, 10 з яких — позитивні. Про це повідомила головна санітарна лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук під час брифінгу 1 червня.

«Це означає, що люди мають певний рівень імунітету до коронавірусної інфекції. Ми отримали ще 10 тест-систем і вже готові до тестування окремих категорій населення, що визначені алгоритмом Міністерства охорони здоров’я України», — зазначила Оксана Чайчук.

У першу чергу тестують людей, які забезпечують боротьбу з коронавірусом і працюють у вогнищах захворювання. Це медики, працівники Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС тощо. У той же час головна санітарна лікарка Тернопільської області наголошує: процес лише стартував і можливість пройти тестування на антитіла до коронавірусу матимуть всі охочі.

Лікувальні заклади, у яких наявні ІФА-апарати також закуплять тест-системи.

«Отож в області ми починаємо масштабну роботу по визначенню імуноглобулінів М (це рівень, що виявляє гостру стадію захворювання коронавіусної інфекції) та антитіл класу G, що з’являються, як правило, з 7-10 дня від появи клінічних симптомів. Тест на антитіла класу G визначає чи перенесла людина хворобу. Якщо його зробити навіть через кілька місяців після захворювання, він покаже наявність антитіл. Проте ці тести не призначені для діагностики захворювання з першого дня», — повідомила Оксана Чайчук.

Поширити:

Post Author: Diana