облрада

“Мій син — кіборг”: очільник Тернопільщини отримав унікальну книгу з рук матері загиблого Героя

Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко отримав з рук матері загиблого захисника Донецького аеропорту Марії Вітишин книгу, присвячену пам’яті її сина Івана Вітишина. Зболена книга написана серцем і кожна сторінка скроплена сльозами — автором видання є сама мама Героя. Назва говорить сама за себе: «Мій син — кіборг».

Жінка розповіла, що у серпні 2014 року Іван пішов воювати. Коли озвірілі загарбники підірвали аеропорт, він опинився під завалами. Рідні впізнали Захисника на фото, яке оприлюднили злочинці: хтось із виродків тримає розкритий гаманець Івана із світлиною донечок, а на задньому плані — його бездиханне тіло.

До книги пані Марія зібрала спогади про буремні події тих днів, про сина і його побратимів. Писала, плачучи — і вдень, і вночі. Молилася над кожною сторінкою. Каже, що поштовхом до написання була просьба самого сина уві сні сестрі: «Нехай мама розповідає всім про мене». Саме тоді спало мамі на думку написати книгу в надії, що з почуттям виконаного обов’язку перед сином буде легше зносити муку втрати.

Книгу пані Марія презентує самотужки. Хвилюється, щоб жертва її кровинки не була даремною.

“На жаль, у боротьбі за кожен клаптик землі дедалі більшає Героїв, які віддають свої життя, як і згорьованих матерів. Їх біль — є нашим спільним болем.

Ми маємо кожного пам’ятати і гідно вшановувати, усвідомлюючи відповідальність за країну і майбутнє”, – зазначив очільник області.

До речі, на тій щемкій зустрічі був присутній депутат Тернопільської обласної ради, тепер – військовослужбовець ЗСУ, Тарас Дячун. Він зараз боронить рубежі України на фронті, а у Тернополі перебуває у кількаденній відпустці.

“Мусимо вистояти і завершити ту кількасотрічну війну з одвічним ворогом за державність і свободу перемогою України”, – додав Михайло Головко.

Поширити:

Post Author: Diana