“Мова – це гарантія існування української нації у своїй державі” – Володимир Бобко

В Україні відбувається чергова спроба наступу на українську мову. Ті хто мали б захищати державну мову – ставлять під сумнів її державний статус.

Високопосадовці хочуть обмежити використання української мови. Президент України говорить про якусь несправедливість щодо людей, які не здатні вивчити українську мову живучи в Україні та хоче підігнати під них мовні квоти. У парламенті лежить законопроект, яким пропонують повернути російську мову в українські вищі навчальні заклади та школи, а в судах зареєстровано кілька позовів з вимогою переглянути законодавство про мову.

Зокрема, Конституційний суд України розпочав розгляд справи про конституційність закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Депутат Тернопільської обласної ради Володимир Бобко наголошує, що українці мають об’єднатися, щоб захистити рідну мову, аби не втратити державу взагалі. Адже особливо в умовах війни, із знищення мови починається знищення держави.

«Не бачать потреби захищати українську мову в Тернополі десь ті самі люди, котрі не бачать і війни в Україні.

Війна є на сході, але перемогу ми куємо у кожному куточку України. Так, за мову в Тернополі не вбивають, але її саму вбивають прямо зараз, в столиці України, коли в українському суді розглядають питання існування української мови в Україні», – каже депутат.

Володимир Бобко зазначає, саме мова є основою державності та визначенням нації.

«Мова це не звуки, – мова це зброя нації, мова це кров нації, українська мова це гарантія самого існування української нації у своїй державі!», – наголошує політик.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *