Михайло Головко: «Бюджетна політика уряду в 2018 році стала руйнівною для економіки і населення України»

Попри бадьорі звіти уряду про те, що минулого року «економіка України зросла, бюджет виконано, інфляцію приборкано, реальні доходи населення збільшились тощо», реальність свідчить, що це відверта брехня і нісенітниця.

Проаналізувавши звіт Рахункової палати України, народний депутат від ВО «Свобода» Михайло Головко з’ясував, що:

  • Бюджет 2018 не виконано за доходами, а саме – недоотримано 19 млрд грн, а за видатками борги складають 49 млрд грн;
  • Фінансовий план держбюджету не виконано на 11%, у той же час накопичено боргів, розмір яких складає 25% бюджету країни;
  • Загальні витрати державного бюджету на погашення й обслуговування державного і гарантованого державою боргу становили 358 млрд грн.! Якщо порівнювати, то це на 20% більше за сукупні видатки на оборону, освіту та охорону здоров’я;
  • 53% доходів місцевих бюджетів складали надходження від державного бюджету, що свідчить про неефективність податкової політики та децентралізації, адже борги громад покриваються за рахунок держказни;
  • За рахунок держбюджету відбувалося і покриття видатків Пенсійного Фонду України на суму більш ніж 20 млрд грн., що тільки свідчить про повний провал пенсійного реформування.

«Про яке зростання економіки чи збільшення доходів населення можна говорити, коли чверть доходів бюджету складають внутрішні та зовнішні запозичення, а сплачувати пенсії вдається лише за рахунок кредитних коштів?

Витрати на обслуговування державного боргу складають майже 40% від видаткової частини бюджету, їхнє зростання становить загрозу для безпеки держави», – переконаний нардеп-свободівець Михайло Головко.

Неспроможність забезпечити фінансування державних витрат разом із популізмом про підняття пенсій та зарплат призводить до втрати значної частини доходів і стимулює зменшення податкових надходжень. Отже, державний бюджет України стає все більш залежним від податків на ввезений товар. Це призводить до зростання інфляції та здешевлення національної валюти через відтік валюти за кордон.

«Цього року ситуація стане ще більш негативною, оскільки жодних змін у соціально-економічній політиці уряду не відбулося і Бюджет 2019 побудовано на тих самих принципах, як і Бюджет 2018», – зазначив народний депутат України, свободівець Михайло Головко.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana