Михайло Головко подав до суду на Кабмін

Окружний адміністративний суд м. Києва зареєстрував позовну заяву народного депутата України VII та VIII скликань Михайла Головка до Кабінету Міністрів України.

Свободівець вимагає визнати Постанову Кабміну № 211 від 11.03.2020 року «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» разом з низкою внесених змін до неї незаконною та нечинною, а дії Кабінету Міністрів – неправомірними.

За словами Михайла Головка, у рамках карантину Кабмін впровадив заходи, що порушують конституційні свободи, права громадян, які гарантовані Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Зокрема, положення Кабінету Міністрів суперечать статтям 33, 35, 40, 42, 46, 49, 53 Конституції України, а також нормам ч. 1 ст. 4 та ч. 1 ст. 9 Конвенції.

«Напередодні Великодня Кабмін «потішив» нас додатковими жорсткими обмеженнями. Абсурдність цих правил дійшла до краю. Людям заборонено гуляти в парку, дихати свіжим повітрям, ходити до церкви. Постанова Кабміну № 211 разом із внесеними до неї змінами порушує право громадян на освіту, вільне пересування, медичну допомогу, соціальний захист, сповідування релігії, забороняє мирні зібрання. Люди перебувають у підневільному стані. Сьогодні їх залякують, виписують чималі штрафи, примушують дотримуватися новостворених правил, які не передбачені законодавством. Я прошу суд визнати такі дії Кабінету Міністрів України протиправними, а Постанову № 211 скасувати, оскільки вона є тотальним наступом на права та свободи громадян», – зазначив Михайло Головко.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *