облрада

Михайло Головко: «Закликаємо підтримати обласні ради та дати нам змогу розвиватися!»

Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко взяв участь у засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, яке відбулося у Верховній Раді України під головуванням Дмитра Разумкова.  Під час засідання обговорили питання завершення реформи децентралізації та висловили пропозиції щодо удосконалення законодавства у частині забезпечення фінансової самостійності місцевих бюджетів.

У своєму виступі очільник Тернопільщини наголосив, що реформа децентралізації принесла місцевим громадам чимало позитивних змін. Водночас, виникло багато проблем. Адже, делегувавши повноваження та зобов’язання на місця, фінансування у Києві не передбачили.

«Дуже важливо правильно розподілити податкові надходження між державним, обласним та місцевими бюджетами. Ми вболіваємо за розвиток територіальних громад, проте, розуміємо, що сьогодні обласні ради, так як Верховна Рада та Кабінет Міністрів на рівні України, повинні бути органом, який допомагатиме розвиватися тим територіальним громадам області, які не в змозі самі себе повноцінно забезпечити. Для цього нам потрібні кошти, які наразі планують з обласних бюджетів забрати.

Депутати Тернопільської обласної ради підтримали ініційовані мною  проекти звернень до керівництва держави щодо змін до податкового законодавства, повернення екологічного податку, ліцензування та надрокористування тощо. Окремі обласні ради вже прийняли у своїх радах відповідні звернення. Ми, на місцях, спілкуємося з жителями, знаємо, що їх турбує, та які проекти в першу чергу потрібно фінансувати, задля їхнього добробуту. Тому закликаємо підтримати обласні ради та дати нам змогу розвиватися!», – зазначив Михайло Головко.

Поширити:

Post Author: Diana