облрада

На честь уродженця Збаража відбулося спеціальне погашення поштових конвертів спеціальним штемпелем

У приміщенні Центрального відділення поштового зв’язку №2 м. Збараж з нагоди відзначення 150-ої річниці від дня народження відомого правника та одного із фундаторів української філателії, уродженця Збаража Івана Чернявського відбулося спеціальне погашення поштових конвертів спеціальним штемпелем.

Автор ескізу штемпеля – відомий Львівський дизайнер Андрій Пилюх, а художнього немаркованого конверта – знаний львівський філателіст Олександр Жарівський.

Довідково: ЧЕРНЯВСЬКИЙ ІВАН КОРНИЛОВИЧ (13.05.1867 м. Збараж – 5.02.1959 м. Коломия) – український державний, громадсько-політичний та культурно-освітній діяч, депутат Української Національної Ради ЗУНР, президент Коломийського окружного суду та суду присяжних, член правління львівського та голова коломийського товариства «Просвіта», доктор права, адвокат, музейний працівник, знаний філателіст-колекціонер, автор книжки «Історія коломийських поштових марок».

Народився 13 травня 1867 року у м. Збаражі на Тернопільщині. Закінчив місцеву школу і Тернопільську державну гімназію (1886). Правничу освіту здобув у Львівському університеті (1890). У 1892–1905 рр. судовий службовець галицьких судів у Золочеві, Лопатині, Жаб’є, Турці, Ходорові; 1905–1907: секретар Львівського крайового суду; від 1908 р. судовий радник в Коломиї; член Правничої комісії Наукового товариства ім. Шевченка (1902); член правління товариства «Просвіта» у Львові (1903-05); член Артистичної комісії театру «Українська Бесіда». З переїздом до Коломиї активний учасник українського громадського життя: голова товариств «Просвіта» та «Родина», член правління товариства «Народна торгівля», очолював громадський комітет з організації та проведення «Шевченківського концерту» в Коломиї (1912). В період ЗУНР: депутат Української Національної Ради, член законодавчої та військової комісії, президент Коломийського окружного суду та голова суду присяжних (1918–1919). У міжвоєнний період адвокат у Коломиї (1920–1939), очолював коломийську філію товариства «Рідна школа» (1930-і), член-засновник «Коломийського Клубу Філателістів», «Українського Філателістичного Товариства у Львові», «Союзу Українських Адвокатів у Львові», а від 1935 очолював його коломийське відділення. Активно співпрацював з  Володимиром Кобринським у справі відкриття музею «Гуцульщина» в Коломиї, на власні кошти формував для музею філателістичну збірку, передав до фондів музею чисельні колекції. У 1944–1948 рр. працював у музеї очолюючи відділ філателії та нумізматики, створив тут знамениту  філателістичну колекцію. Визначний колекціонер-філателіст: член-засновник «Коломийського Клубу Філателістів» (1925–1939), нагороджений похвальною грамотою на міжнародній філателістичній виставці (25.05–3.06.1936, Брюсель), автор статей про філателію. Один зі сторювачів поштових марок періоду ЗУНР у Коломиї – відомі у світовій філателії як «коломийські марки», автор книжки «Історія коломийських почтових марок» (1928), яка вийшла спочатку українською мовою, пізніше німецькою й польською, а окремі її розділи – румунською, англійською й німецькою мовами.

Іван Чернявський помер 5 лютого 1959 р., похований в Коломиї на старовинному українському кладовищі Монастирок.

 

Поширити:

Post Author: Diana