На честь ювілею НТШ нагородили науковців та відкриють меморіальний знак

22 листопада спільними зусиллями Тернопільського осередку Наукового товариства ім. Т. Шевченка й Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки за підтримки Тернопільського національного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського відбулася науково-краєзнавча конференція з міжнародною участю «Наукове товариство імені Шевченка і Тернопільщина: історія та сучасність», присвячена 150-річчю від часу заснування НТШ. Серед членів товариства, які збагатили всесвітню культуру та науку, було чимало вчених-уродженців Тернопільщини й тих, які певний період часу перебували в нашому краї.

Із вітальним словом до присутніх звернулися: о. Андрій Говера, який передав вітання і благословення архієпископа та митрополита Тернопільського-Зборівського Василія, доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, дійсний член НТШ, директор Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача, голова НТШ Роман Кушнір, депутат Тернопільської обласної ради, член постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова та інформації Михайло Тимошик,  доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, ректор ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського Михайло Корда, директорка департаменту культури і туризму ТОВА Світлана Байталюк.

«Наукове товариство є всесвітнім центром української науки та культури з найбільш чисельною книгозбірнею, головним національним і законотворчим чинником», – зазначив голова Тернопільського осередку НТШ, доктор медичних наук, професор, академік Національної академії медичних наук України Михайло Андрейчин.

Михайло Тимошик зауважив, що з нагоди 150-ліття Тернопільська обласна рада оголосила 2023-й Роком НТШ та вручив грамоти Тернопільської обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток Тернопільського осередку НТШ членам товариства й відомим краєзнавцям. Ювілейною медаллю «До 150-річчя заснування НТШ» нагороджено Михайла Андрейчина, Богдана Андрушківа, Еллу Бистрицьку, Наталію Дащенко, Івана Кліща, Марію Крупу, Ларису Оленич, Романа Рогатинського, Ірину Федорів та інших найбільш активних членів Тернопільського осередку.

У роботі конференції взяли участь майже 200 учасників – учених, краєзнавців, фахівців у сфері культури з України, США та Польщі, викладачів і студентів ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського й інших тернопільських вишів.

На честь 150-річчя біля Тернопільської обласної наукової бібліотеки встановлять меморіальний знак. На граніті викарбувані імена дійсних членів НТШ, які народилися на Тернопільщині. З нагоди ювілею товариства світ побачить збірник «Наукове товариство імені Шевченка і Тернопільщина: історія та сучасність»: матеріали науково-краєзнавчої конференції з міжнародною участю, присвяченої 150-річчю від часу заснування НТШ».

нтш 3

нтш 1

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana