прапор

На межі Тернопільської та Хмельницької областей відзначили День Соборності України

У суботу, 22 січня, у День Соборності України на мосту через річку Збруч, який став символічним місцем єднання, відбулася традиційна зустріч делегацій Тернопільської та Хмельницької областей. Також цього року до заходу доєдналася і делегація Чернівецької області.

Учасники ходи у знак єдності на межі двох областей з’єднали синьо-жовтий стяг та обмінялись короваями.

Місце проведення традиційного святкування визначної дати обрано не випадково. У різні історичні періоди Збруч був кордоном, що розділяв українців, які жили на територіях різних держав. Але прагнення нашого народу до єдності стало запорукою проголошення у січні 1919 року Акта Злуки українських земель.

Депутат Тернопільської районної ради Володимир Бобко зазначає, що День Соборності України – одне із найбільших національних свят нашої держави.

“22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві збулася одвічна мрія не одного покоління українців – злиття одірваних одна від одної частин єдиної України – Західно-Української Народної Республіки і Наддніпрянської Великої України. Сотні тисяч українців віддали свої життя задля цієї мрії. І саме завдяки їм ми отримали унікальний шанс мати власну державу.

На жаль, боротьба за Україну триває й досі. Нас знову намагаються роз’єднати, а символічний кордон, яким був Збруч, змістився на схід. Проте українці вже неодноразово доводили, що ми сильна нація. Впродовж віків ми не раз ставала на захист своєї цілісності та незалежності і показували, що у єдності наша сила. Лише об’єднавшись, ми зможемо здолати ворога, повернути вкрадене і побудувати вільну, незалежну, сильну державу!”, – наголосив Володимир Бобко.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *