Вже традиційно у Марійському відпустовому місці УГКЦ в селі Савелівка, що на Монастирищині, відбулася єпархіальна проща «За мир і спокій в Україні». Уже 150 років Пресвята Богородиця тримає під своїм святим покровом та омофором це відпустове місце.
Проща розпочалася 18 серпня урочистою ходою з чудотворною іконою Савелівської Богородиці від храму Воздвиження Чесного Хреста м. Монастириська до відпустового місця Савелівка за участю духовенства Бучацької єпархії, Чортківської дяківсько-катехичної академії ім. свщмч. Г. Хомишина, представників влади, прочан з Тернопільщини, Івано-Франківщини, Хмельниччини, учасників та ветеранів російсько-української війни та вірян.
Увечері відбулася архієрейська Служба Божа, яку очолили єпарх Бучацький Димитрій (Григорак), єпарх Кам’янець-Подільський Іван Кулик, єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ Леон Дубравський. Проща продовжилася величавою ходою зі свічками до святого джерела, під час якої сотні вірян пройшли Хресну дорогу та взяли участь в освяченні води.
На завершення Божественної Літургії владика Дмитро Григорак нагородив місцевих меценатів та добродіїв подячними грамотами. Під час привітань також вручили церковну нагороду – право носіння хреста з прикрасами о. Степану Попроцькому – адміністратору відпустового місця Савелівки, організатору прощі.
Наступного дня після Служби Божої також відбулося освячення фруктів.
Чудотворна ікона Богородиці зберігається у храмі Собору Святого Івана Хрестителя. Перші відомості про її чудотворні дійства сягають другої половини XIX ст.
Одного разу у лісі при дорозі, яка вела з с.Ковалівка до с.Савалуски (нині с. Савелівка), місцевий дідич побачив на дубі біля джерельця сяйво, в контурах якого виднілося зображення Пресвятої Богородиці. На місці появи Пресвятої Богородиці громадоа села спорудила невелику капличку.
З часом у Савелівці почали відбуватися велелюдні відпусти. Дідич, якому з’явилася Пречиста Діва, вирішив значну частину свого маєтку пожертвувати на побудову нової церкви. У ній і мали помістити чудотворну ікону – зображення Пресвятої Богородиці. Йому не вдалося цього здійснити. На кошти, залишені ним, мешканці села побудували діючу церкву, але значно меншу за розміром від тієї, яка була задумана.
У 1873 р. Папа Римський Пій IX проголосив Савалуски відпустовим місцем. Лише у 1878 р. було збудовано сучасну муровану церкву. На молитву до Богородиці у свято Преображення Господнього приходили віруючі із багатьох регіонів Західної України.
У 1950 р. радянська атеїстична влада заборонила людям відвідувати це місце. Більше того, у 1950 р. закрила й церкву. Лише у 1989 р. двері святині знову відчинилися для прихожан.
У 1989 р. на місці джерела була побудована маленька капличка і встановлено хрест. У 2004 р. завершили будівництво Хресної дороги.
Уже більше півтора століття Савелівська ікона Матері Божої славиться своїми чудами. Чимало фактів свідчить про те, що люди, молячись до Пресвятої Богородиці, отримують численні ласки духовного і фізичного зцілення.
Цьогорічна проща в такий тривожний для України час війни була по особливому сповнена віри і надії: в словах молитов та піснях прослави, які були принесені до стіп Богородиці. Адже Марія в своєму посланні сказала візіонерам «…Молитвою і постом можна навіть зупинити війну» (послання Богородиці від 25 червня 1981 р. Б. Меджугор’є, Боснія і Герцоговина).
З кошиками освячених фруктів та повними духовної благодаті серцями розходилися паломники з відпустового місця, сподіваючись на перемогу та мир для України.