економіка

На Тернопільщині більше 80 учасників програми мікрогрантів отримають 18,8 млн грн грантової допомоги

На Тернопільщині триває розгляд заяв, поданих учасниками програми для отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Після перевірки уповноваженим банком ділової репутації заявників, оцінки бізнес-планів та співбесід з учасниками, проведених обласним центром зайнятості, 81 поданий проєкт був схвалений. Найбільш поширені види діяльності – переробна промисловість, надання послуг у сферах освіти, краси, відпочинку, харчування, комп’ютерного програмування, робота у сфері торгівлі. Також учасники програми будуть пекти хліб та хлібобулочну продукцію, виготовляти вироби з дерева та текстилю, напівфабрикати та дегідровану їжу для потреб ЗСУ, м’ясні вироби, працюватимуть у сфері торгівлі та послуг.

Відтак, 18 фізичних осіб відкриють власну справу; 51 діючих підприємців та 12 юридичних осіб – розширять свою діяльність. Кожен з них отримає від 75 до 250 тис. грн на загальну суму майже 18,8 млн грн грантової допомоги. Реалізація поданих бізнес-планів дасть змогу створити більше 220 нових робочих місць.

Переможці перших хвиль розгляду мікрогрантів уже отримали кошти та активно реалізовують свої бізнес-ідеї, прийняли на роботу краян, які були у пошуку роботи.

Найбільш активно до програми долучилась молодь (42% від кількості схвалених проєктів), більше половини учасників – з вищою  освітою.

Всі охочі стати підприємцями та бізнесмени з досвідом можуть скористуватися програмою, подавши заяву через портал «ДІЯ» разом з бізнес-планом. Однією з основних умов отримання коштів – створення робочих місць: у разі створення одного робочого місця – 50-150 тис. грн, двох і більше – до 250 тис. грн. Мікрогрант можна використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, тварин, програмного забезпечення, маркетинг та рекламу, оренду за нежитлове приміщення, лізинг обладнання та  на використання прав інших суб’єктів господарювання (комерційну концесію).

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *