облрада

На Тернопільщині боротимуться з російськомовним культурним продуктом

У Тернополі відбулося засідання робочої групи з напрацювання критеріїв оцінки стосовно віднесення до категорії російськомовного культурного продукту. Це було перше організаційне засідання робочої групи, яка створена згідно із рішенням Тернопільської обласної ради. 

Голова постійної комісії обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства Михайло Тимошик зазначає, що спеціальна комісія створена для практичної реалізації збереження української мови на території Тернопільської області.

«Фактично, комісія дасть настанови приватним підприємцям, які вважають, що під час війни, яка триває в Україні, можна пропагувати «русскій мір». Ми вважаємо неприпустимим коли на концертах, з громадських закладів чи транспорту долинає музика мовою ворога, який окуповує наші землі та вбиває наших братів та сестер. Своїм прикладом ми хочемо показати іншим областям, як треба захищати свою рідну мову в своїй рідній країні», – зазначив Михайло Морозенкович.

Нагадаємо,  6 листопада 2018 року на десятій сесії було прийнято рішення № 1171 «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Тернопільської області», згідно з яким облдержадміністрації доручено створити робочу групу з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області. На одинадцятій сесії обласної ради 25 червня 2019 року була заслухана інформація про виконання цього рішення, яку депутати взяли до відома та вирішили створити робочу групу з метою напрацювання критеріїв оцінки з віднесення до категорії російськомовного культурного продукту та проведення систематичної роз’яснювальної роботи.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *