На Тернопільщині людям похилого віку виплачуватимуть допомогу

Кабінет Міністрів України прийняв постанову щодо встановлення щомісячної державної соціальної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-тирічного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду.

Допомога буде щомісячною і становитиме 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

За словами начальника департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації Вадима Боярського, сьогодні така допомога становить 684,80 грн.

“Для отримання цієї допомоги одинокий громадянин, який досягнув 80 років і потребує стороннього догляду або представник цієї людини чи соціальний працівник, який обслуговує, можуть звернутися до уповноваженої людини в сільській раді, місцевого управління соціального захисту населення, подавши відповідну заяву, висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що така людина потребує стороннього догляду. Заповнивши на місці декларацію і підтвердивши, що немає родичів, які за законом повинні доглядати за цією людиною, буде призначена допомога”, – зазначив Вадим Боярський.

Незалежно від дати звернення особи за призначенням допомоги на догляд, вона призначатиметься з 1 січня 2020 року.

Поширити:

Post Author: Diana