Днями у Тернополі під час наради, проведеної головою обласної ради Віктором Овчаруком, за участі головних лікарів обласних та міських медичних закладів та експертів Громадської спілки з реорганізації системи охорони здоров’я обговорили питання страхової медицини.
«Страхова модель охорони здоров’я дійсно сьогодні не має альтернативи, оскільки саме цей варіант дає змогу перейти від механізму фінансування, утримання медичних установ до укладання договірних відносин між надавачами медичних послуг і посередником, який спонукатиме до досягнення певних результатів, зокрема високої якості надання медичної допомоги, – наголосив очільник обласної ради та зазначив, – Саме тому на останньому пленарному засіданні було прийнято Обласну комплексну програму підвищення рівня соціальних гарантій серед працівників бюджетної сфери та соціально незахищених верств населення Тернопільської області на 2018-2022 роки, якою передбачається добровільне страхування, що здійснюється на основі договору між страхувальником і страховиком, в якому визначаються конкретні умови страхування, предметом якого є надання застрахованій стороні послуг, що сприяють охороні здоров’я, розширюють можливості і умови отримання профілактичної, лікувально-діагностичної і реабілітаційної допомоги в обсязі, передбаченому договором, за рахунок коштів страхових медичних компаній, сформованих із добровільних страхових внесків та організаційних заходів по залученню лікувально – оздоровчої бази».
Як було зазначено під час наради, система добровільного страхування у 2019 році охопить воїнів та ветеранів АТО. Страховий поліс у сумі 150 гривень на місяць оплачуватиметься за кошти обласної ради та місцевих рад. У базовий пакет входитиме амбулаторне лікування у тому числі денний стаціонар, ліки за призначенням лікаря первинної ланки, стаціонарне лікування, оперативне втручання та діагностично-лабораторні дослідження.
Як зазначив експерт Громадської спілки з реорганізації системи охорони здоров’я Роман Богачев: «Сьогодні необхідне розширення джерел фінансування медичних послуг. Реформа первинної ланки вже стартувала, у квітні розпочнеться реформа вторинної. Необхідно не втратити зв’язок між первинною, вторинною та третинною ланками. Усюди ведеться мова про єдиний медичний простір. Проте за роботу в цьому напрямку беруться лише на Тернопіллі».
Керівники медичних закладів висловили свої зауваження та пропозиції.
Віктор Овчарук підсумував: «Програму необхідно впроваджувати, всесторонньо сприяти цьому. Ми маємо радитись, обговорювати, ділитись досвідом, вносити зміни. Лише за таких умов медична галузь краю приречена на успіх».
Координація впровадження страхової медицини відбуватиметься на базі Тернопільської університетської лікарні.