На Тернопільщині – один із найнижчих показників охоплення щепленнями

Рівень вакцинації в Україні залишається недостатнім для безпеки громадського здоров’я, тому є ризик спалахів таких небезпечних хвороб, як кір, дифтерія та інші. За даними Центру громадського здоров’я, за 7 місяців 2023 р. охоплення щепленнями проти дифтерії, правця та кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дітей віком 6 років нижчі за показники аналогічного періоду минулого року. Найнижчі показники охоплення щепленнями у даних вікових групах реєструють у Львівській, Одеській, Волинській, Вінницькій, Тернопільській областях. 

За даними Центру громадського здоров’я, за перше півріччя 2023 р. лише 40,7% шестирічних дітей отримали щеплення проти туберкульозу; 44,2% – проти вірусного гепатиту В; 25,2% – проти кашлюку, дифтерії, правця; 41,7% – проти поліомієліту; 46,5% – проти хіб-інфекції; 39,8% – проти кору, паротиту, краснухи.

Якщо в дитини пропущені якісь із потрібних щеплень, необхідно звернутися до педіатра – лікар огляне дитину та роз’яснить, як і коли ці щеплення можна надолужити.

Довідково. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, в 6 років (вік, з якого діти вже можуть вступати до школи) у дитини мають бути: 2 дози вакцини проти кору, паротиту, краснухи (завершений курс щеплень); 3 дози вакцини проти гепатиту В (завершений курс щеплень); 1 доза вакцини проти туберкульозу (завершений курс щеплень); 4 дози вакцини проти кашлюку (завершений курс щеплень); 5 доз вакцини проти правця та дифтерії; 5 доз вакцини проти поліомієліту; 3 дози вакцини проти хіб-інфекції (завершений курс щеплень).

Поширити:

Post Author: Diana