Вчора, 6 грудня, у Тернопільському драмтеатрі з нагоди свого професійного свята зібралися голови районних рад, сільських та селищних, голови громад, депутати різних рівнів рад, секретарі та працівники органів місцевого самоврядування.Найкращих за значні здобутки і вагомі досягнення в роботі відзначили грамотами та подяками, цінними подарунками.
Як зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук, органи місцевого самоврядування – це демократичний прояв руху України. А в контексті реформи децентралізації, де сьогодні влада надана на місця, органи місцевого самоврядування можуть самостійно формувати свої бачення розвитку територій.
«Крім повноважень, ми говоримо й про фінансовий ресурс, який отримали громади – це ПДФО, податок на землю, сплачені акцизи… За рахунок цього громади мають можливість формувати бюджети та їх скеровувати на інфраструктурні й соціальні проекти. Результати децентралізації за три роки – очевидні. Якщо у 2015 році обласний бюджет складав близько 3 млрд. грн., то тепер 7,3 млрд. грн.», – поінформував Віктор Овчарук.
Про те, що місцеве самоврядування – це принципово важливий напрямок реформи децентралізації, наголосив й голова облдержадміністрації Степан Барна.
«Стратегія децентралізації, котра реалізовується за ініціативи Президента України Петра Порошенка, дає помітні результати. Наприклад, загальний фонд всіх рівнів бюджетів Тернопільської області у 2014 році складав 1,1 млрд. грн. Тепер ми рік завершуємо майже з 4 млрд. грн. Тобто це реальний інструментарій не тільки говорити про наявність ресурсу, а що й завдяки йому робляться дороги, стелиться бруківка, утеплюються будинки, будуються садочки і школи. Наше завдання: щоб цей процес не зупинявся», – акцентував Степан Барна.
Додамо, Тернопільська область передова в реформі децентралізації. На цей момент уже створено 42 громади, у грудні відбудуться вибори ще у 5-ти. 2 міста обласного значення отримали статус об’єднаних територіальних громад – це Тернопіль і Бережани.