облрада

На Тернопільщині триває передача майна районів в ОТГ

Вчора, 20 січня, у Тернопільській обласній раді відбулася нарада, в ході якої обговорили координацію передачі об’єктів спільної власності територіальних громад районів до комунальної власності територіальних громад та порядок перерахування залишкових бюджетних коштів у ліквідаційних районах.

«Сьогодні на Тернопільщині 6% закладів освіти, культури, охорони здоров’я та соцзахисту знаходяться у «підвішеному» стані. Таке ж становище і у працівників цих установ. Тому на обласному рівні маємо допомогти громадам та районам дійти до порозуміння та завершити процес передачі цих об’єктів, аби вони не були ліквідованими», – зазначив голова обласної ради Михайло Головко.

Нагадаємо, що Законом України № 1009-ІХ, внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій. Закон врегульовує питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та зобов’язань зокрема пункт 10 розділу V прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про місцеве самоврядування України» доповнено новим абзацом такого змісту «Правонаступник районної ради району, ліквідованого Верховною Радою України, після припинення відповідних районних рад як юридичних осіб, але не пізніше 1 липня 2021 року, зобов’язаний передати у комунальну власність територіальних громад усі об’єкти спільної власності територіальних громад району, які знаходяться на території цих територіальних громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України».

Поширити:

Post Author: Diana