ліки

На Тернопільщині цього року очікують три штами грипу

Кожного року з жовтня по травень триває епідемічний сезон захворюваності на грип та ГРВІ. На Тернопільщині поки що, показник захворюваності є не високим.

За словами лікаря-епідеміолога обласного лабораторного центру Марії Павельєвої, ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ на Тернопільщині контрольована, на більшості адміністративних територій показники знаходяться нижче епідемічного порогу.

«Цього року змінився видовий  склад штамів грипу, які будуть циркулювати на території області та України загалом. Це буде грип А H1N1 (Мічіган), грип А H3N2 (Сінгапур) та грип B (Колорадо). Кілька років епідемій не було, а в цьому році очікується зростання», – каже пані Світлана.

Щоб вберегтися від захворювання лікарі радять вакцинуватися.

«Зараз, поки епідеміологічний рівень низький, саме час робити вакцинацію. На сьогодні в області є два види вакцини проти грипу – вакцина “Джісі Флю” (виробник Корея) та “Ваксігрип” (Франція)», – продовжує Світлана Павельєва.

Медики кажуть, що ефективною є організована закупівля вакцини керівником підприємства для своїх працівників, щоб вберегти їх від епідемії.

Проте, варто пам’ятати, що перед вакцинацією треба обов’язково звернутися до свого сімейного лікаря, який має оглянути та дати дозвіл на проведення профілактичного щеплення. Самостійно вводити вакцину не можна.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *