Цієї неділі, 8 липня, на хуторі Кулеби Бережанського району відбудеться фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка».
Фестиваль присвячений вшануванню пам’яті полеглих борців за волю України: Лопушанського Володимира (18 років), Шкапія Григорія (19 років), Гульовського Богдана (21 рік), Галая Івана (21 рік), Солтиса Василя (25 років), Москаля Григорія (27 років).
Усі вони загинули в нерівній боротьбі з енкаведистами 22 лютого 1941року на хуторі Кулеби.
Довідково:
На хуторі Кулеби біля села Нараїв щороку відбувається фестиваль повстанської пісні „Чорна вишиванка“.
Фестиваль став даниною шани нескореним звитяжцям: семеро відважних юнаків зі зброєю протистояли двом сотням енкаведистів. Вони загинули за волю України у 1941 році. Краяни спорудили пам’ятну стелу з сімома хрестами, що здалека нагадують птахів, які відлітають у вирій. Коли у 1939 році почались примусова колективізація, репресії, знущання, вивезення людей до Сибіру‚ у селах Стратин та Добринів виникли підпільні групи ОУН, які вдалися до збройного опору. У такій групі були Володимир Лопушанський, Максим Шуран‚ Григорій Шкапій, Богдан Гульовський‚ Іван Галай‚ Василь Солтис, Григорій Москаль.
У ніч з 21 на 22 лютого 1941 року енкаведисти провели масову облаву, щоб знищити підпільників. Хутір Кулеби оточили з усіх боків. У нерівному бою всі семеро повстанців героїчно загинули. Їхні тіла енкаведисти вивезли до Бережан. Пам’ятник із тризубом героям-підпільникам був споруджений у Стратині в 1942 році. З приходом більшовиків стратинці перенесли його на кладовище, а тризуб закопали. У 1995 році пам’ятник відновили, а 2002 року під час оранки городу знайшли і тризуб, який пролежав у землі 58 років. 12 липня 1997 року на місці трагедії відбулося освячення меморіяльного пам’ятника борцям за волю України. Ініціатором його відкриття, основним проектантом і виконавцем робіт став уродженець села Нараїв, доцент університету „Львівська політехніка” Юліан Павлів.