На Тернопільщині відбулася проща родин загиблих Героїв

Вчора, 7 серпня, у село Лішня на Кременеччині з’їхалися з різних куточків України родини загиблих Героїв, щоб спільно помолитись за своїх рідних. Вже вп’яте тут проходить Всеукраїнська проща для родин полеглих воїнів у російсько-українській війні.

Протоієрей Андрій Любунь, настоятель парафії Святої праведної Анни села Лішня зазначив, що каплиця-пантеон розбудовується з 2010 року.

«Це місце є перетином різних визвольних змагань, починаючи за часів княжих і закінчуючи Другою світовою війною. Тут де не копнеш – останки загиблих, які у різні часи віддали свої життя у війнах з нашими ворогами», – зазначив протоієрей.

Також, Андрій Любунь подякував від себе особисто та від родин загиблих Героїв, голові Тернопільської обласної ради Михайлу Головку за підтримку, яку він постійно надає. Адже саме він долучився до створення каплиці.

«Кілька років тому мав честь долучитися до заснування каплиці-пантеону в селі Лішня. Тепер кожного року тут відбувається проща родин загиблих Героїв, які віддали свої життя за Українську державу. Напередодні 30-ї річниці відновлення нашої Незалежності ми маємо знати та пам’ятати, якою ціною ця Незалежність нам далася, скільки крові пролилося на святу Українську землю. Глибока шана, честь і хвала нашим воїнам. Схиляємо голови перед їхніми родинами. Бажаю їм міцності духу та дякую за жертовність і за тих Героїв, які зберегли для нас нашу державу», – наголосив Михайло Головко.

Також, в цей день відбулося освячення меморіальних плит і добудови каплиці-пантеону, в якій розміщені плити з іменами загиблих Героїв зі всієї України. Цьогоріч там встановили дві нові плити з іменами воїнів з Сумської та Київської областей, а також додали імена з Рівненської та Дніпропетровської.

Алла Лабуткіна, мама військового кореспондента Дмитра Лабуткіна, який загинув під час боїв за Дебальцеве, подякувала усім хто долучився до організації прощі.

«Тут збираються родини загиблих, щоб згадати поіменно наших хлопців, які зараз на небесах. Сьогодні ми всі разом молимося за них, плачемо разом, сміємося разом. Дякую всім хто долучи вся до організації цього заходу».

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *